ANTALYA
Giriş Tarihi : 04-04-2021 11:16   Güncelleme : 04-04-2021 11:16

AÜ ile Tapu Müdürlüğü arasında İHA protokolü imzalandı

Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama Merkezi (AHUM) ile Tapu ve Kadastro Antalya Bölge Müdürlüğü arasında 'İnsansız Hava Aracı' (İHA) Ticari Pilotaj Resmi Sertifika Eğitimi protokolü imzalandı.

AÜ ile Tapu Müdürlüğü arasında İHA protokolü imzalandı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ile Tapu ve Kadastro Antalya Bölge Müdürü Funda Aydın Seymen'in imzaladığı protokol kapsamında Antalya bölgesinde yürütülen harita yapım çalışmaları ve arazi yönetimine altlık oluşturacak çalışmalarda tapu ve kadastro teknik personelinin gelişen teknoloji ile desteklenerek personel gelişimine katkı sağlaması amaçlanıyor.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, gelişen teknoloji ile birlikte insansız hava araçlarının (İHA) hayatın her alanına girdiğini, AHUM'un çağın gereklerine cevap verecek İHA eğitimlerine yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Rektör Özkan, düzenlenen protokolün her iki kurum için de hayırlı olmasını diledi.

Tapu ve Kadastro Antalya Bölge Müdürü Funda Aydın Seymen de protokol sayesinde verilecek eğitim ile tapu ve kadastro personelinin süresiz İHA Ticari Pilotaj İHA0 - İHA1 sertifikasına sahip olacağını ve bu sayede kurumsal gelişime katkı sağlanacağını söyledi.

Protokol imza törenine AÜ Genel Sekreteri Ali Evren İmre, Tapu ve Kadastro Antalya Bölge Müdür Yardımcısı Hakan Armağan, AHUM Merkez Müdürü Doç. Dr. Halil Özekicioğlu ve Merkez Müdür Yrd. Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Topuz da katıldı.

(DHA)