TURİZM
Giriş Tarihi : 03-07-2024 17:33   Güncelleme : 03-07-2024 17:52

ATSO ve KEMİAD’dan Kemer’de sürdürülebilir turizm için işbirliği

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Kemer Turizmci ve İş İnsanları Derneği (KEMİAD), “KEMİAD Ücretsiz Wifi ve Enjoy Kemer Projesi” kapsamında iş birliği protokolüne imza attı. ATSO Başkanı Ali Bahar ve KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez tarafından imzalanan protokol ile, Kemer bölgesinde sürdürülebilir turizmi artırılması amaçlanıyor. ATSO Başkanı Ali Bahar, Antalya’da turizmin 5 yıldızlı otel turizmi ile anıldığına işaret ederek küçük otellerin ve pansiyonların da sorunlarına çareler üretmek için çaba harcadıklarını, imzalanan iş birliği protokolünün bu amaca hizmet edecek projeler içerdiğini ifade ederek, “Projemiz, yalnızca ekonomik değil, aynı zamanda toplumsal fayda da sağlayacak. Yerel halkın ve turistlerin memnuniyetini artırarak Kemer’in turizmdeki prestijine de katkı koyacağız. İş birliğimiz Kemer’e hayırlı olsun” dedi.

ATSO ve KEMİAD’dan Kemer’de sürdürülebilir turizm için işbirliği

Şüheda PARTAL

Kemer Turizmci ve İş İnsanları Derneği’nin (KEMİAD) hazırladığı ve Kemer bölgesinde turizmin tabana yayılmasını amaçlayan “Enjoy Kemer” projesine Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (ATSO) destek geldi. ATSO Başkanı Ali Bahar ve KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, Kemer bölgesinde sürdürülebilir turizmi artırma amacıyla planlanan “KEMİAD Ücretsiz Wifi ve Enjoy Kemer Projesi” kapsamında iş birliği protokolüne imza attı. Antalya’nın sürdürülebilir turizmine katkı koyacak projenin imza törenine, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, ATSO Genel Sekreteri Av. Aslı Şahin Tekin ve KEMİAD yönetimi yer aldı.

BAHAR: KEMER’İN TURİZMDEKİ PRESTİJİNE KATKI KOYACAĞIZ

ATSO Başkanı Ali Bahar, Antalya’da turizmin 5 yıldızlı otel turizmi ile anıldığına işaret ederek küçük otellerin ve pansiyonların da sorunlarına çareler üretmek için çaba harcadıklarını, imzalanan iş birliği protokolünün bu amaca hizmet edecek projeler içerdiğini ifade etti. Başkan Bahar, “İşletmelerin tanıtılmasıyla beraber, turizmde sürdürülebilirliği ve güveni artırmak için sorumluluk aldığımız bir proje. Dijitalleşme, turizmde rekabet avantajı yaratmada önemli bir faktör. Projemiz, yalnızca ekonomik değil, aynı zamanda toplumsal fayda da sağlayacak. Yerel halkın ve turistlerin memnuniyetini artırarak Kemer’in turizmdeki prestijine de katkı koyacağız. İş birliğimiz Kemer’e hayırlı olsun” dedi.

SÖNMEZ: DAHA GENİŞ KİTLELERE YAYILMASI SAĞLANACAK

KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez ise, Kemer’e gelen turistlerin ücretsiz internetten faydalanması sağlayacak WİFİ hizmeti ile turistlerin tüm Kemer’i kendi başına rahatlıkla gezebileceği bir uygulamayı Kemer’e kazandırdıklarını belirterek, “Bu projenin yol alması gereken epey mesafesi bulunmaktadır. ATSO’ya yaptığımız ziyaretle karşılıklı olarak geliştirmek istediğimiz proje için işbirliği protokolü imzalanmıştır. Projeye verilen destekleri için ATSO Başkanımız Ali Bahar’a, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman’a, yönetim kurulu üyelerine, Genel Sekreter Aslı Şahin Tekin’e ve ATSO Kemer Temsilcisi Mehmet Çokseyrek’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kemer Belediyesi ve ATSO’nun gücünü ve desteğini alan bu proje KEMİAD’ın üyelerinden de aldığı enerji ile daha hızlı ivme alacak ve daha geniş kitlelere yayılması sağlanacaktır. Protokol töreninde yönetim kurulu üyelerimiz ile projede emeği geçen firmaların temsilcileri de bizleri yalnız bırakmadılar. Her birine projeye desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM VE KEMER’İN TANITIMINA KATKIDA BULUNACAK

“Enjoy Kemer” projesinin hedefleri ana hatları ile sürdürülebilir turizm ve Kemer’in tanıtımına katkıda bulunacağını ifade eden Sönmez, “Özellikle Sahil bandında olmayan butik otellerde konaklayan misafirlerin Kemer Rehberi olarak memnun bir tatil geçirmesini sağlayacaktır. Sahil bandındaki otellerimizin misafirlerine uygulamayı önermeleri halinde daha mutlu ve özgürce bir şehir turu yapmalarını sağlayacaktır. Kemer’de gezilecek yerlerin ve yapılacakların, etkinliklerin tamamından haberdar oldukları için Kemer’de daha fazla ayak izi bırakılmasını sağlayacaktır. Kemer’de KEMİAD tarafından belirlenen etik işletmeler ve şeffaf fiyatlar kriterleri ile güvenerek alışveriş yapma fırsatı bulacaklardır. Tatilci için bir Tatil Rehberi olan uygulama ileriki aşamalarda Kemer’de yaşayanlara şehir rehberi haline dönüşecektir” şeklinde konuştu.

AdminAdmin