TURİZM
Giriş Tarihi : 06-02-2020 09:15

ATSO Akademi'den 'BiTıkla Avrupa' E-İhracat Eğitimi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ATSO Akademi, TOBB, Amazon ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliğinde KOBİ'leri Avrupa'ya e-ihracat yolunda desteklemek amacıyla 'BiTıkla Avrupa' E-İhracat Eğitimi düzenleneceğini söyledi.

ATSO Akademi'den 'BiTıkla Avrupa' E-İhracat Eğitimi

ATSO Başkanı Davut Çetin, ücretsiz düzenlenecek 'BiTıkla Avrupa' E-İhracat Eğitim programına üyelerini davet etti. Artık e-ticaret ve dijital veri ekonomisi çağında olunduğunu aktaran Çetin, "İşletmelerimiz bu konularda ilerleme sağlamalıdır. Üyelerimizi bu eğitimlere katılmaya davet ediyorum" dedi. Başkan Çetin, programla ilgili şu bilgileri verdi:

“Odamız bünyesinde eğitim faaliyetlerini yürüten ATSO Akademi ile TOBB, Amazon ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliğinde KOBİ'leri Avrupa'ya e-ihracat yolunda desteklemek amacıyla 'BiTıkla Avrupa'E-İhracat Eğitimi 18 Şubat 2020 Salı günü 13.30-18.00 saatleri arasında odamız ev sahipliğinde Atatürk Konferans salonunda ücretsiz gerçekleştirilecek. Bu eğitim programı kapsamında e-ihracat yolunda satıcılara baştan sona rehberlik etmek, dijital tüketici beklentileri, e-ihracatın avantajları, e-ihracatta yapılan potansiyel, Amazon'un satıcılara sunduğu fırsatlar ve Amazon sistemi üzerinden e-ihracat yapabilmek için gerekli adımları hakkında bilgi sahibi olmaları amacıyla bilgiler verilecek."

"BiTıklaAvrupa, Türk firmalarının Amazon üzerinden 5 dilde, tüm AB ülkelerine e-ihracat yapmalarını destekleyecek bir eğitim programı. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi eğitmenleri ve Amazon ekipleri tarafından eğitim verilecek. E-ihracatta yatan potansiyel, Amazon'un satıcılara sunduğu fırsatlar ve Amazon üzerinden e-ihracat yapabilmek için gerekli adımlar gibi başlıkları kapsayan eğitim semineriyle firmalara Avrupa'ya e-ihracat yolunda baştan sona rehberlik etmek amaçlanıyor."

Eğitime ilgi duyan ATSO üyelerini programa davet eden Başkan Davut Çetin, "Bu ufuk açıcı eğitime üyelerimizin katılımı çok önemli. Artık e-ticaret ve dijital veri ekonomisi çağındayız. İşletmelerimiz bu konularda ilerleme sağlamalıdır. Üyelerimizi bu eğitimlere katılmaya davet ediyorum" dedi.

Başkan Çetin, söz konusu programa www.bitiklaavrupa.com üzerinden online başvuru formunu doldurup katılım teyidini almaları gerektiğini sözlerine ekledi.

(DHA)