YAŞAM
Giriş Tarihi : 11-11-2019 09:07

Ata’mızı özlemle andık!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yılında tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de anma töreni düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunumuyla başlayan tören, Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda yapılan programla devam etti. Programda, öğrenciler tarafından Atatürk konulu slayt ve tiyatro gösterileri sunulurken öğretmenlerden oluşan koro ise Atatürk’ün sevdiği türkü ve şarkıları seslendirdi.

Ata’mızı özlemle andık!

Şüheda DAYANTÜRK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yılında Kemer’de anma töreni düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma törenine Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcı Vekili Güzay Şerbetçi, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Kaymakam Dayanç ve Belediye Başkanı Topaloğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Çelenklerin sunumunun ardından saat 09.05’te iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Siren sesin yükseldiği alanda vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.

Tören daha sonra, Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda yapılan programla devam etti. Programda, öğrenciler tarafından Atatürk konulu slayt gösterileri, tiyatro gösterileri sunuldu. İlçemizde görev yapan öğretmenlerin oluşturduğu bir koro da Atatürk’ün sevdiği türkü ve şarkıları seslendirdi.

Programda ayrıca, Atatürk konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında derece giren öğrencilere, Kemer Kaymakamı Dayanç, Belediye Başkanı Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcı Vekili Güzay Şerbetçi tarafından ödülleri verildi.