YAŞAM
Giriş Tarihi : 10-11-2021 17:38   Güncelleme : 10-11-2021 17:38

Ata’mızı andık!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83. yılında tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de düzenlenen törenle anıldı. Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan tören, Kemer Belediyesi Kültür Salonunda Kemer Anadolu Lisesi tarafından Atatürk’ü anma programıyla devam etti. Programda, Atatürk’ün hayatını anlatan sinevizyon gösterimi ve öğrencilerin hazırladığı Atatürk konulu oratoryo sunuldu.

Ata’mızı andık!

Şüheda PARTAL

Tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83. yılında törenle anıldı. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, belediye meclis üyeleri Ferhan Fidan, Hasan Ali Acar, İsmail Aka, Mustafa Tıraş, Cumali Afşin, Semih Top, Ramazan Kal, Semih Özdemir, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende, Atatürk’ün 83 yıl önce vefat ettiği saat olan 09.05’te saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Öte yandan Kemer Belediyesi personeli de saat 09.05’te belediye önündeki Atatürk Anıtı’nda saygı duruşunda bulundu.

Cumhuriyet Meydanındaki tören sonrası, Kemer Belediyesi Kültür Salonunda Kemer Anadolu Lisesi tarafından Atatürk’ü anma programı düzenlendi. Program kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Programda Atatürk’ün hayatını anlatan sinevizyon gösterimi ve öğrencilerin hazırladığı Atatürk konulu oratoryo sunuldu.

Tören, Atatürk konulu şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.