GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-11-2020 15:43   Güncelleme : 10-11-2020 15:43

Atamızı andık!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82'nci yılında, Kemer Cumhuriyet Meydanı'nda törenle anıldı.

Atamızı andık!

Ahmet Duran YENİGÜN

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82'nci yılında, tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de törenle anıldı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki anma törenine Programa Kaymakam Murtaza Dayanç, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve daire müdürleri, muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada bazı vatandaşlar araçlarını durdurup, saygı duruşuna katıldı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ilk olarak kaymakamlık ve belediye başkanlığı çelenkleri, ardından da AK Parti, CHP ve MHP ilçe başkanlıklarının çelenkleri anıta sunuldu.

Çelenk sunma töreninin ardından yine Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan programda, günün anlam ve öneminin belirtildiği bir konuşma yapıldı. Atatürk'ü anlatan şiir ve kompozisyonlar okundu. Atatürk'ün sevdiği türkülerin okunmasının ardından Atatürk konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kaymakam Dayanç, Belediye Başkanı Topaloğlu ve protokol üyeleri tören sonrası Atatürk'ün fotoğraflarının yer aldığı resim sergisini gezdi.