YAŞAM
Giriş Tarihi : 19-11-2021 19:11   Güncelleme : 19-11-2021 19:11

Aslanbucak’ta çalışmalar hız kesmiyor

Kemer Belediyesi ekipleri, kış öncesi yağmursuyu kanalları ve dere yataklarında temizlik çalışması gerçekleştirerek yoğun bir yağış sonrası olası taşkınlara karşı tedbir alırken, Arslanbucak Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı Değirmen Sokakta 100 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı çalışmasına başladı. Arslanbucak’ta ayrıca, 410 metre yağmur suyu, 500 metre bordür ve 750 metrekare kaldırım döşenirken, 1750 metrekare de yol ve kaplama çalışması yapılıyor.

Aslanbucak’ta çalışmalar hız kesmiyor

Kemer Belediyesi'nin birçok alanda eş zamanlı olarak yürüttüğü yağmur suyu uzaklaştırma çalıştırmaları devam ederken, gerek kapalı menfez yapım çalışmaları gerekse koruge borularla olası bir yağış da yağmur sularını uzaklaştırma çalışmaları yapılıyor.

Öte yandan Aslanbucak Mahallesi 242 sokakta yol, kaldırım, bordür ve yağmur suyu uzaklaştırma adına menfez çalışmaları devam ediyor. Bölgede 410 metre yağmur suyu, 500 metre bordür ve 750 metrekare kaldırım döşenirken, 1750 metrekare de yol ve kaplama çalışması yapılıyor. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu “Tüm mahallelerimizde olduğu gibi Aslanbucak Mahallemizdeki çalışmalarımız da hızlı bir şekilde devam ediyor. Daha modern yollar ve kaldırımlar ile olası su taşkınlarına karşı yağmur suyu hattı ve menfez çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

KIŞ HAZIRLIKLARI

Kemer Belediyesi, ayrıca kış mevsimine hazırlıklarını da sürdürüyor. Ekipler, kış öncesi yağmursuyu kanalları ve dere yataklarında temizlik yaparak, yoğun bir yağış sonrası olası taşkınlara karşı tedbir alıyor. Başkan Topaloğlu yaptığı açıklamasında, “Son yıllarda özellikle kış aylarında bazı bölgelerde şiddetli yağışların sel ve taşkın olaylarına sebep olduğunu görmekteyiz. Ekiplerimiz, kış öncesi oluşabilecek su baskınlarını önlemek için kanal temizliklerini yapıyor. Dere, kanal ve baca temizliklerimiz düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Önlemlerimizi alıyoruz. Kanal temizliklerini yaparak, şiddetli yağmurlarda olası su baskınlarının önüne geçmeyi hedefliyoruz. Dere ıslah ve temizlik çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

(Haber Merkezi)