ANTALYA
Giriş Tarihi : 12-02-2021 14:40   Güncelleme : 12-02-2021 14:40

Askıda kıyafet

Antalya'da bir dernek binasının dış cephe duvarı, ihtiyaç sahiplerinin faydalanması amacıyla az kullanılmış çeşitli kıyafetlerle donatıldı.

Askıda kıyafet

Haşim İşcan Mahallesi'ndeki Tiyatro Emekçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (TED-YAR DER) Gelişim Sanat Merkezi'nin dış cephesine bir gece yarısı kimliği belirsiz hayırseverler tarafından birçoğu hiç giyilmemiş ve az kullanılmış çocuk, erkek ve kadın kıyafetlerinin asılması bir anda kampanyaya dönüştü. TED-YAR DER Başkanı Adem Atar, "Bir sabah derneğe geldiğimde dış cepheye asılmış kıyafet ve ayakkabıları görünce gözlerime inanamadım, çok duygulandım, gözlerim yaşardı. Yönetim kurulu ve üyelerimizle konuşarak bu örnek davranışı kampanyaya dönüştürme kararı aldık" dedi. Atar, gelişmeyi şöyle anlattı:
"İlk günlerde duvarda asılı kıyafetleri gören ihtiyaç sahiplerinin seçerek aldığını, bazılarının ise akşam karanlığında gelip seçtiğini gözlemledim. Kıyafet sayısını artırabilmek için sosyal medya üzerinden duyuru yaptık. Üyelerimizden, yakınlarından, mağazalardan çeşitli kıyafetler, ayakkabılar gelmeye başladı. Duvarda asılı kıyafetleri görenler de evlerinde giymedikleri çocuk, genç ve yetişkin giysilerini, ayakkabılarını getirip duvara asmaya, ya da derneğimize teslim etmeye başladı. Çocuk, erkek ve kadın giysi ve ayakkabı sayısı bir anda arttı. Her gün onlarca kıyafet ihtiyaç sahipleri tarafından alınıyor. Evlerde tutulan ihtiyaç fazlası az kullanılmış kıyafet ve ayakkabıları derneğimize bekliyoruz."

(DHA)