GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-04-2021 16:44   Güncelleme : 08-04-2021 16:44

‘Asayiş berkemal’

Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası kapsamında Kemer İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz Kemer’de huzur ve güvenliği sağlamak adına emniyet teşkilatı olarak 7/24 vatandaşların emrinde olduklarını söyledi. Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, Polis Haftası kapsamında Kiriş İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti. Ziyarette temel güvenlik kuralları ve polislik mesleğini tanıtan ekipler, ‘Anadolu Masalları Projesi’ kapsamında da öğrencilere masal anlattılar.

‘Asayiş berkemal’

Şüheda PARTAL

İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer’de huzur ve güvenliği sağlamak adına emniyet teşkilatı olarak 7/24 vatandaşların emrinde olduklarını söyledi. Yılmaz, Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle gazetemize yaptığı açıklamada, “Kurulduğu 1845 yılından itibaren sürekli değişen ve gelişen dünya koşullarına uygun olarak, hızlı bir şekilde kendini yenileyen ve geliştiren teşkilatımız, başarılarıyla halkımızın gönlünde haklı bir yer edinmiştir. Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kemer ilçemizde de huzur ve güvenliğinin sağlanmasında, üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı özverili görev anlayışıyla yerine getirdiğimiz gibi bundan sonrada aynı şekilde görevimizi sürdüreceğiz. Bu vesileyle teşkilatımızın 176. yılında huzur ve güvenliğimiz için fedakarca görev yapan, bunun için canını hiçe sayan, toplumsal huzurun teminatı olan emniyet mensuplarımızın Polis Haftasını kutlar, bu kutsal görev uğruna şehit olan ve ebediyete intikal eden emniyet mensuplarımızı rahmetle anıyorum” dedi.

MİNİK ÖĞRENCİLERE ‘ANADOLU MASALLARI’

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri de, Polis Haftası kapsamında Kiriş İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti. Ziyarette temel güvenlik kuralları ve polislik mesleği tanıtan ekipler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Anadolu Masalları Projesi" kapsamında da öğrencilere projede yer alan masalları okudu. Ekipler ayrıca, bugün saat 19:00’da instagram hesabından ‘Anadolu Masalları Projesi’ kapsamında formalı olarak çocuklara masal anlatacaklar.