ANTALYA
Giriş Tarihi : 24-07-2020 00:18   Güncelleme : 24-07-2020 00:18

ASAT Akseki'de yedek sondaj kuyusu açtı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akseki'de içme suyu hizmetini iyileştirmek için çalışmalarına devam ediyor. ASAT, olası arıza durumunda devreye alınmak üzere Akseki- Süleymaniye içme suyu hattına bağlanacak yedek bir sondaj kuyusu açtı.

ASAT Akseki'de yedek sondaj kuyusu açtı

Büyükşehir Belediyesi, Akseki ilçesinde açılan yeni sondajlar, yenilenen hatlar ve bakım çalışmaları ile içme suyu alt yapısı günden güne iyileştiriliyor. ASAT tarafından Akseki-Süleymaniye içme suyu hattına bağlanmak üzere yedek sondaj kuyusu açıldı.

ARIZALARDA SU KESİNTİSİ OLMAYACAK

Yedek sondaj kuyusuna saha ekiplerinin çalışması ile 150 hp gücünde pompa indirildi. 120 metre uzunluğunda 127 mm'lik boru montajı ile hazır hale getirilen kuyunun bağlantıları tamamlandığında bölgede yedek kaynak olarak hizmet verecek. Olası arıza durumlarında devreye alınarak, su kesintisi yaşanmadan onarım yapılması mümkün olacak.

İÇME SUYU POMPASI DEĞİŞTİRİLDİ

Saha çalışmalarını aralıksız sürdüren Akseki ASAT ekipleri Kuyucak Mahallesi'nde arızalı içme suyu pompasının motorunu da yenisi ile değiştirdi. Çalışmalar sırasında vatandaşları mağdur edecek herhangi bir kesinti yaşanmaması için azami özen gösterildi.

(Haber Merkezi)