YAŞAM
Giriş Tarihi : 16-11-2021 18:35   Güncelleme : 16-11-2021 18:35

Arslanbucak’ta kedi tartışması!

Kemer’in Arslanbucak Mahallesi’nde kedi tartışması yaşandı. Yıllardır ilçede sokak kedilerine mama veren Albina Öztürk, kedilere mama verdiği için kendisine saldırıldığını iddia ederken, mahalle sakinleri ile Öztürk arasında sözlü tartışma yaşandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de geldiği sokakta, Öztürk’e saldırmadıklarını, uyardıklarını ifade eden vatandaşlar, gelişi güzel dağıtılan mamalar yüzünden 5-6 tane olan kedi sayısının 60’a yaklaştığını belirterek, kedilerin tavuklara saldırdığını, çocuklarının kedileri sevmek isterken tırmaladığını söyledi. Kedilerin beslenmesine karşı olmadıklarını kendilerinin de yemek verdiğini ifade eden vatandaşlar, kedi sayısının her geçen gün arttığını belirterek kedilerin barınağa götürülmesini istedi.

Arslanbucak’ta kedi tartışması!

Şüheda PARTAL

Kemer’in Arslanbucak Mahallesi’de yaşayan Albina Öztürk, sokak kedilerini beslediği için saldırıya uğradığını iddia etti. Geçtiğimiz hafta yaşandığı iddia edilen olay sonrası tekrar kedilere mama verdiği 216. Sokağa giderek kedilere mama veren Öztürk’e mahalle sakinleri tepki gösterirken, Öztürk amacının sadece kedilerin aç kalmaması olduğunu söyledi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de geldiği sokakta ise Albina Öztürk ile mahalle sakinleri arasından sözlü tartışma yaşandı.

Öztürk’e saldırmadıklarını, uyardıklarını ifade eden 216 Sokakta yaşayan vatandaşlar, gelişi güzel dağıtılan mamalar yüzünden 5-6 tane olan kedi sayısının 60’a yaklaştığını belirterek, kedilerin tavuklara saldırdığını, çocuklarının kedileri sevmek isterken tırmaladığını söyledi.

Kedileri gören köpeklerinin sürekli havlamasından dolayı tedirgin olduklarını da belirten vatandaşlar, belediye ekiplerine haber verdiklerini, ancak kedileri kısırlaştırarak tekrar aynı yere bıraktıklarını söyledi. Kedilerin beslenmesine karşı olmadıklarını kendilerinin de yemek verdiğini ifade eden vatandaşlar, kedi sayısının her geçen gün arttığını belirterek kedilerin barınağa götürülmesini istedi.

Yaklaşık 10 yıldır Kemer’de sokak kedilerine mama verdiğini belirten Albina Öztürk, yakaladığı bazı kedileri barınağa götürerek kısırlaştırdığını söyledi. 216’ncı Sokak’ta kendisine saldırıldığını iddia eden Öztürk, “Bana ‘bir daha buraya gelmeyeceksin. Kedilere yemek vermeyeceksin. Senin ayaklarını kırarız. Nerden geldiysen oraya git. Bu yol bizim’ dediler. Burada kedilere kuru mama, salam gibi yiyecekler verip gidiyorum. Nerede kedi varsa durup mama veriyorum. Yol, orman kimsenin değil. Kanun var” dedi.