YAŞAM
Giriş Tarihi : 25-08-2020 17:09   Güncelleme : 25-08-2020 17:09

Arı’dan esnafa ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, Demre Üçağız’da MUÇEV’e kiralanan bölgede çalışan esnafı ziyaret etti.

Arı’dan esnafa ziyaret

CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 10 yıllığına MUÇEV Turizm Ticaret Limited Şirketi’ne (MUÇEV) kiralanan Demre ilçesi Üçağız Mahallesi Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi’ndeki 12.983,02 m2’lik yüzölçümlü, Devletin Hüküm ve Tasarrufu Altındaki, yüzer iskele, dolgu alanı ve denizel alanıyla ilgili olarak Üçağız halkını ziyaret ederek, konu hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 20.03.2020 tarih ve 73812 sayılı “Olur”u ile Antalya’nın Demre ilçesi Üçağız Mahallesi Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi’ndeki yüzer iskele, dolgu alanı ve denizel alanının kiralama işlemi Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’ne verilmiş, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü de toplam 12.983,02 m2’lik yüzölçümlü Devletin Hüküm ve Tasarrufu Altındaki (DHTA) bu alanın işletmesini ihalesiz olarak 07.07.2020 tarihinde imzalanan protokol ile 10 yıllığına MUÇEV Turizm Ticaret Limited Şirketi’ne (MUÇEV) vermişti. Kiralama protokolünün imzalanmasının ardında da Bakanlığın uyarısı ile yüklenici firma olan MUÇEV’e yer teslimi yapılması istenmiş ve 22.07.2020 tarihinde de düzenlenen yer teslim tutanağı ile de 10 yıllığına kiralama süresi başladı.

“Üçağız Bölgesi Demre ilçemizin turizmle iç içe olan önemli bir merkezidir. Esnafın neredeyse tamamı bu mahallenin kendi halkı ve hayatlarını burada, doğdukları yerde mücadele ile geçirmişler” diyen Arı, “Bu bölgede iki iskele mevcut ve bu iskeleler dahi halkın katkısı ile yapılmış. Şimdi iktidarın benden olmayan Belediyeler cezalandırılır anlayışı ile Demre Belediyesi’nin en önemli gelir noktası MUÇEV’e devredilmektedir. Bu haksız uygulamaya dur demek adına bu el koymadan zarar görecek Üçağız halkımızı ve özellikle teknecilerimizi ziyaret edip, konu hakkında bilgi paylaşımında bulunduk” şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)