YAŞAM
Giriş Tarihi : 12-06-2020 15:19   Güncelleme : 12-06-2020 15:19

Antalya'ya 'elveda', Diyarbakır'a 'merhaba'

Antalya Valiliği görevinde 4 yıl önemli hizmetlere imza atan Münir Karaloğlu, sosyal medya hesaplarından atama kararıyla ilgili yaptığı açıklamada, Antalyalılara ve Diyarbakırlılara seslendi. Karaloğlu, ‘Elveda Antalya ve Merhaba Diyarbakır’ etiketli sözleriyle veda mesajı yayımlandı.

Antalya'ya 'elveda', Diyarbakır'a 'merhaba'

Antalya Valiliği görevine 30 Mayıs 2016 tarihinde atanan ve bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararnameyle, 4 yıllık görev sürecinin ardından Diyarbakır Valiliği’ne atanan Münir Karaloğlu, sosyal medya hesaplarından atama kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. ‘Gidilecek yol varsa, gitmeyle biter’ anlayışla Antalya’ya geldiğini belirten Vali Karaloğlu, "Bu anlayışla şehirlerin en güzeli Antalya’ya hizmet ettim. Vakit saat doldu. Diyarbakır’a gidiyorum. Elveda Antalya. Merhaba Diyarbakır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensibiyle Diyarbakır Valisi olarak atandım. Van, Bursa, Antalya’dan sonra, şimdi önümde gidilecek yeni bir yol var. Kadim şehir Diyarbakır’a hizmet” dedi.
‘HAKKINIZI HELAL EDİN’
Dört yıl önce Antalya’da göreve başladığını belirten Karaloğlu, şunları söyledi:
"Akdeniz’i bize ev yapan ecdadımızın mirasına hizmet etme nasibini, şükranla yaşadım. Antalya’ya, Antalyalıya layık işlere imza atmaya gayret ettim. Şimdi veda vakti. Gazipaşa’dan Kaş’a, Akseki’den Elmalı’ya, Antalya’nın her karışında; turizm, tarım, ticaret, markalaşma, yenileşme. Çok sayıda projede; ilgili taraflarla, vatandaşlarımızla ter döktüm. Çok anı biriktirdim. Dört yıl zarfında güzel işler yaptık. Krizleri el ele vererek aştık. Bu süreçte, aynı dertle dertlenmek en büyük gücümüzdü. Yüreklerimizin toplu vurmasıyla kazanılan başarıların parçası oldum. Şükürler olsun. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, STK’larımız, basın mensuplarımı, turizmcilerimiz, çiftçilerimiz, balıkçılarımız, Antalya’nın başarısında katkısı olan herkese teşekkür ederim. Görev yaptığım her yeri; yeniden doğduğum yer olarak kabul ediyorum. Antalya artık, yeniden doğduğum yerler arasında. Yeni görev yerim Diyarbakır’da bir hemşehriniz olarak çalışacağım. Hakkınızı helal edin.”
PAROLAMIZ, ‘BAŞ GÖZ ÜSTÜNE’
Mezopotamya’nın, Anadolu’nun, Orta Doğu’nun, Türkiye ve dünyanın, medeniyet, inanç ve bereket şehri Diyarbakır’a vali olarak atanmayı eşi az bulunur bir nasip olarak gördüğünü dile getiren Karaloğlu, şöyle dedi:
"Diyarbakır 12 bin yıldır insanlık için cazibesini koruyor. Her çağda bereketi, görkemi, güzelliğiyle insanımıza hayat sunuyor. Diyarbakır’a faydası olan her işte parolamız; ‘baş göz üstüne’ olacak. Diyarbakır’ın ev sahibi olduğu medeniyetlerin, inancın, bereketin ışığını; bu değerlerle yaşayan ve bu değerleri yaşatmak isteyen herkesle el ele vererek daha da güçlendireceğiz. Diyarbakır’ı da, yeniden doğduğum memleketim olarak gördüğümü herkesin bilmesini isterim. Diyarbakır için gidilecek yolları, Diyarbakırlılarla birlikte gideceğiz. Yolumuz açık olsun. Şahsımı Diyarbakır Valisi olarak atayan; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyorum. Allah mahcup etmesin. Vatana, millete hayırlı olsun. Görüşmek üzere Allah’a emanet olunuz.”

Vali Münir Karaloğlu, Antalya'nın tanıtımının dijital dünyada tek elden yapılmasına yönelik oluşturulan antalya.com.tr web sitesinin tanıtım toplantısında, Diyarbakır Valiliği görevine atanmasıyla ilgili konuştu. Nihayetinde bu görevlerin başlayıp, bittiği ama Antalya'da turizmin de hizmetin de kesintisiz devam edeceğini belirten Vali Münir Karaloğlu, "Biz geldik, dört sene bu şehirde, bu şehrin güzel insanlarına, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Antalya'ya katkı koymaya çalıştık. Sizlerle beraber. Koyabildiysek ne mutlu. Ama bu hizmet kervanı devam edecek. Bizim görev süremiz sınırlı ama dostluğumuz baki. Bundan sonra da inşallah gönlümüzün en müstesna köşesinde hep Antalya ve Antalyalı dostlarımız olmaya devam edecek" dedi.

ŞEHRİNİZE, ÜLKENİZE, SEKTÖRÜNÜZE GÜVENİN

Dört yıl Antalya'da hep beraber çalışmalar yapıldığını anlatan Karaloğlu, "Çok sıkıntılı günlerimiz oldu, krizler yaşadık. Ama bir şeyi başardık, bu şehirde problemleri ve krizleri hep beraber ortak akılla çözmeyi öğrendik. Onun için bundan sonra gelecek krizleri de bu şehir çok daha kolay çözer. Bundan önceki krizler bizden kaynaklanıyordu, ülkemizle ilgiliydi ama son yaşadığımız kriz bizimle ilgili değil. Dünyanın ortak bir krizi. Bu krizden de çok çabuk çıkarız Allah'ın izniyle. Hem şehir, hem ülke olarak çok çabuk çıkarız. Şehrinize de ülkenize de sektörünüze de güvenin. İnşallah güzel günler bizi bekliyor" diye konuştu.

'HAYATIMIN EN GÜZEL GÜNLERİ'

Herkesten haklarını helal etmelerini de isteyen Vali Karaloğlu, şöyle konuştu:

"Hayatımın, yöneticiliğimin en güzel günlerini Antalya'da yaşadım diyebilirim. Şimdi ülkemizin çok güzel ve kadim bir şehri Diyarbakır'a gidiyorum. Diyarbakır da bir turizm şehri aslında. Antalya'dan çok öğrenecekleri var Diyarbakır turizminin. Antalya'nın desteğine de ihtiyacı var. Antalya Valisi ve geleceğin Diyarbakır valisi olarak bu desteği de şimdiden sizden talep ediyorum. Antalya turizminin tecrübesini inşallah bizimle beraber Diyarbakır'a, Güneydoğumuza, Doğumuza Türkiye'nin tüm bölgelerine aktarmamız lazım. Aslında turizm ekonomisi tabana en kolay indirebildiğimiz ekonomidir. İnşallah bölgede huzur ve refah arttıkça turizm vasıtasıyla insanlarımızın mutluluğu da artacaktır."

(DHA)