SPOR
Giriş Tarihi : 23-09-2021 14:32   Güncelleme : 23-09-2021 14:32

Antalya’nın ilk birincisi Yeşil Kemer

Antalya’da ilk kez düzenlenen Ayak Tenisi Türkiye Kupası Antalya İl Birinciliği Turnuvası’nda birinciliği Yeşil Kemer Takımı kazandı.

Antalya’nın ilk birincisi Yeşil Kemer

Türkiye Şampiyonası öncesi Antalya’da ilk kez düzenlenen Ayak Tenisi Türkiye Kupası Antalya İl Birinciliği Turnuvası’nda birincilik kupasını Yeşil Kemer Takımı kaldırdı. Kepez Belediyesi Spor Kulübü’nün tenis kortlarında düzenlenen turnuvaya, Antalya’nın çeşitli bölgelerinden 7 takım katıldı.

SEYİR ZEVKİ YÜKSEK

Doğu Avrupa’nın gözde sporlarından olan ayak tenisi, oynaması kadar seyir zevki yüksek spor dalları arasında yer alıyor. Oyuncuların el ve kol haricinde vücudunun tüm kısımlarıyla topa vurabildiği oyunda, 3’er kişilik takımlar en fazla 3 kez vuruş yaparak topu rakibin sahasına gönderiyor. İki seti alan takımın maçı kazanabildiği ayak tenisi, futbol tenisi olarak da biliniyor.

HEDEFLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Hafta sonunda Karaman’da düzenlenecek bölge birinciliği turnuvasına gitmeye hak kazanan takımlar, il birinciliğinde ilk 3 sıralamasına girmesi gerekiyor. Antalya’da düzenlenen turnuvada 1’inci Yeşil Kemer, 2’ici Kemer Belediyesi ve 3’üncü Kepez Belediyesi oldu. Karaman’da yapılacak turnuvada Akdeniz Bölgesi’ni temsil edecek olan takımlar, Denizli’de düzenlenecek Türkiye Kupası’na katılabilecek.

ANTALYA TARİHİNE NOT DÜŞTÜLER

Turnuva sonunda 1’inci takımın kupasını Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Hakan Çatal, 2’inci takıma Kepez İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Yüksel Dorul, 3’üncü takımın kupasını ise Ayak Tenisi Federasyonu Antalya Temsilcisi Ramazan Kafes takdim etti. Tüm takımların ve protokol, birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek ayak tenisi dalında Antalya tarihine not düşmüş oldu. (Haber Merkezi)