KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 10-06-2022 01:40

Antalya’nın genç çınarları ödüllendirildi

Vali Ersin Yazıcı, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Değerlerinle Yaşa, Değerli Kal’ temasıyla düzenlenen 8’inci Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması'na katılarak dereceye giren filmlere ödüllerini verdi.

Antalya’nın genç çınarları ödüllendirildi

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması'na; Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Levent Akay, İl Emniyet Müdür Vekili Mustafa Aşık, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, öğretmenler ve yarışmada yer alan öğrenciler katıldı.

SANAT GERÇEĞİ EN GÜZEL HALİYLE ANLATAN BÜYÜLÜ BİR YOLDUR

Törende konuşan Vali Yazıcı; “Geleceğimizi elinde tutan kıymetli gençlerimiz. Bizim için ifade ettiğiniz değer ve kıymeti sizlere anlatamam. Her biriniz kendi ışığınızla aydınlanarak, bizlere ilham oluyorsunuz. Bugün burada sizlerin kıymetli ellerinden çıkan, bizleri sizlere hayran bırakan filmlerinizi izleyeceğiz. Birazdan da ödüllerinizi takdim edeceğiz. Bu güzel anlara tanıklık etmek için bir araya geldik. Öncelikle değerli onur konuklarımız oyuncu Gülsen Tuncer ve yönetmen Engin Ayça’ya katılımları için teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgili gençler sanat pek çok gerçeği en güzel haliyle anlatan büyülü bir yoldur. Sizler zaten buna vakıf olmuş bu yolu keşfetmişsiniz. Ülkenin ve bizlerin gelişmesi için sanat olmazsa olmazımızdır. Böyle bir yarışmaya katılarak bilgi, beceri ve maharetlerinizi gözler önüne seren tüm gençlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

HER ŞEY SİZİN ELİNİZDE

Konuşmasında AHENK Projesi’nden de bahseden Vali Yazıcı; “Çocuklarımızın kalplerine insan sevgisini yerleştirmeliyiz. Biz bu düşünceden yola çıkarak AHENK Projemizi hayata geçirdik. Okuyan, düşünen, muhakeme eden, iyi insanlar yetiştirmek istiyoruz. Eğer çocuklarımızın kalbine insan sevgisi ve saygıyı yerleştiremez isek, iyi öğretmen, iyi sanatçı, iyi oto boyacısı yetiştiremeyiz. Herkesin bir takım insani değerleri taşıması gerekiyor. Biz de bunun gayreti içinde olacağız. Sevgili gençler her şey sizin emrinizde size güveniyoruz. Antalya 8’inci Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması’na katılanları tebrik ediyor, emeği geçenlere de teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

ATSO Güzel Sanatlar Lisesi’nin müzik gösterisinin ardından sahneye çıkan Vali Yazıcı, ilk önce Genç Çınarlar Film Yarışması’na sponsor olan Bilfen Okulları Kurucusu Abdullah Erdoğan’a plaketini takdim etti. Ardından yarışmada birincilik ödülünü kazanan Alanya Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi’nin ‘Kimim Ben’ filminin yönetmeni Selçuk Oğuz ve kısa film ekibine ödülünü vererek ekiple birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin