YAŞAM
Giriş Tarihi : 05-03-2020 16:19

Antalya'nın Biyolojik Çeşitliliği Paneli

Vali Münir Karaloğlu, Antalya'nın Fethi'nin 813'üncü yılı kapsamında düzenlenen Antalya'nın Biyolojik Çeşitliliği Öğrenci Paneli'ne katıldı.

Antalya'nın Biyolojik Çeşitliliği Paneli

'Evimiz Akdeniz' sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, Antalya Kültür Merkezi Perge Salonu'nda düzenlenen 'Antalya'nın Biyolojik Çeşitliliği' paneline Vali Münir Karaloğlu, eşi Sevim Karaloğlu, öğretim üyeleri, öğretmenler ve pek çok öğrenci katıldı.

Panelde Antalya'nın sahip olduğu bitki ve hayvan türlerinin yanında kente özgü endemik türler de tanıtıldı. Öğrencilerin yaptığı sunumlar, ilgiyle takip edildi.

Sunum yapan öğrencilere teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Münir Karaloğlu, “Bu topraklar 813 yıldır Türk-İslam toprağı. Bu topraklara kattığımız çok şey var. Medeniyet, kültür ve sanat olarak. Bu topraklarda bir de doğa var. Bu sene Antalya Kongresi'nin konusu 'Doğa ve Medeniyet'ti. Hocalarım ne der bilmiyorum ama bence bu seneki program içerisinde en başarılı sunum buydu. Antalya'nın doğası bundan daha iyi anlatılamazdı. Ben hocalarımıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Sunumlar sayesinde birçok canlıyı birçok bitki ve hayvan türünü ilk defa burada görme şansımız oldu. Zannediyorum bu güzel çalışma kitap olarak basılacak ve bilgilerimiz bu sayede daha kalıcı hale gelecek" diye konuştu.

Öğrencilerin sunumlarının ardından panelde emeği geçen öğretim üyesi ve öğrencilere katılım belgeleri Vali Münir Karaloğlu tarafından takdim edildi.

(DHA)