ANTALYA
Giriş Tarihi : 15-12-2021 19:23   Güncelleme : 15-12-2021 19:23

Antalyalılar kar yerine doludan kar topu yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ‘turuncu’ kod vererek uyardığı Antalya’da sabah saatlerinde dolu etkili oldu. Kepez ilçesi Varsak bölgesi, kısa süreli etkili olan dolu ile beyaza büründü. Yağan dolunun ardından vatandaşlar kar topu yaparak oynadı. Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolu üzerinde bin 825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde ise kar kalınlığı 10-15 santimetreye kadar ulaştı.

Antalyalılar kar yerine doludan kar topu yaptı

Günlerdir kapalı ve yer yer yağışlı havanın hakim olduğu Antalya’da çarşamba günü Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak yağış ve iç kesimlere kar yağışı uyarasında bulundu. Gece boyu yine hafif yağışın etkili olduğu kentte merkez ilçelerden Kepez’in Varsak bölgesinde sabaha karşı şiddetli dolu yağdı. Yaklaşık ara ara 1 saat süren dolu yağışında bazı yerler beyaza büründü. Beyaz örtüyü kar zanneden vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı. Vatandaşlar o anları cep telefonları ile ölümsüzleştirdi. Bazı vatandaşlar ise dolunun üzerinde yürüyerek keyfini sürerken, bir vatandaş ise doludan kar topu yaparak torunu ile oynadı.

Torunu ile oynayan Adnan Saraç, “Sabah kalktım bölgemizde dolu var. Çok yağmış. Fotoğraf çektim. Çocukları getirdim, okula götürecektim. Görünce durdum kartopu oynadım. Çocuklar mutlu oldu” dedi.

Hüseyin Soytürk ise, “Burada yaşıyorum. Sabaha karşı büyük bir şiddetle uyandık. Bilye büyüklüğünde dolu yağdı. Biz de şaşırdık. Sabah her yer bembeyazdı. Yeni yıl öncesi güzel bir anı oldu” diye konuştu.

ALACABEL’DE KAR KALINLIĞI 15 SANTİMETREYE ULAŞTI

Öte yandan Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolu üzerinde bin 825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde kar kalınlığının yer yer 10-15 santimetreye ulaştığı bildirilirken, Karayolları Alacabel ekibi çok sayıda iş makinesi ile kar kürüme ve tuzlama çalışması yaparak yolun trafiğe açık tutulmasını sağlıyor. Akseki Bölge Trafik ve Karayolları ekipleri yolu kullanacak olan sürücülerin zincirlerini yanlarında bulundurmalarını istedi. (İHA)