GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 30-06-2024 18:53   Güncelleme : 30-06-2024 20:21

Antalya’daki orman yangını 4,5 saatte kontrol altına alındı

Antalya'nın turizm bölgelerinden Lara'da çıkan orman yangını, havadan ve karadan müdahaleyle 4,5 saatte kontrol altına alındı. Yangında 30 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü belirtildi.

Antalya’daki orman yangını 4,5 saatte kontrol altına alındı

Muratpaşa ilçesinde yer alan Lara turizm bölgesinde saat 15.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü yangın çıktı. İhbarla birlikte bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 2 helikopter, 6 arazöz, 2 su ikmal aracı ve 1 dozerin yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü TOMA'ları ve arazözler sevk edildi. Bölgedeki esnaf ve tatilciler de alevlere su bidonlar, yangın tüpleri ve hortumlarla müdahalede bulundular. Güvenlik amacıyla sahil yolu araç trafiğine kapatılırken, yangın alanına yakın noktada ki işletmelerde büyük panik yaşandı.

Ormanlık alanın havalimanına yakın bölgede olması nedeniyle, havadan söndürme çalışmaları havalimanı ile irtibatlı bir şekilde gerçekleştirildi.

DENİZİN YAKIN OLMASI MÜDAHALE HIZINI ARTTIRDI

Yangın bölgesine yakın noktada denizin bulunması müdahale hızını arttırdı. Helikopterler, 200 metre uzaklıktaki denizden su alarak peş peşe sortiler düzenleyip alevlere müdahalede bulundu.

ORMANDA YAVRU KÖPEKLERİ ARADI

Yangın esnasında bir kadın ise panik içerisinde ormanlık alana koşmaya başladı. Yanan bölgelerde yavru köpeklerin olduğunu belirten kadına, diğer vatandaşlar da yardımcı olmaya çalıştı. Oldukça üzgün görünen kadın, bir süre daha köpekleri aramaya devam etti.

Yangın saat 19.30 sıralarında kontrol altına alınırken, 30 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü belirtildi.

Ekiplerin bölgedeki soğutma çalışmaları sürüyor.

(İHA)

 

AdminAdmin