ANTALYA
Giriş Tarihi : 06-06-2021 12:35   Güncelleme : 06-06-2021 12:35

Antalya'da mesire alanları ve sahillerde yoğunluk

Antalya'da kademeli normalleşmede vatandaşlar güneşli havanın etkisiyle mesire alanları ve sahillerde yoğunluk oluşturdu. Mesire alanlarına gelenler mangal yaktı, sahildekiler ise denize girip güneşin keyfini çıkardı. Sahilde sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı gözlendi.

Antalya'da mesire alanları ve sahillerde yoğunluk

Antalya'da kademeli normalleşmenin ilk cumartesi gününde güzel havanın etkisiyle vatandaşlar mesire alanlarına ve sahile akın etti. Hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının ise 23 derece ölçüldüğü kentte vatandaşlar serinlemek için denize girdi. Güneşin ve denizin keyfini çıkaran vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Sahildeki yoğunluk nedeniyle sosyal mesafe kuralı ihlal edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Sarısu mesire alanında da koronavirüs tedbirleri gereği 'Aynı aileden olanların dışında aynı masada piknik yapılması sakıncalıdır', 4 kişilik mangal ünitelerinin 2'sine 'Sosyal mesafe kuralları nedeniyle mangal ünitesi iptal edilmiştir' gibi birçok uyarıcı tabela yer aldı. Mesire alanında vatandaşlar mangal yakıp, müzik dinleyerek aileleriyle birlikte keyif yaptı.
'ÇOK ÖZLEMİŞİZ'
Kısıtlamanın kalkmasıyla birlikte piknik yapmaya geldiklerini anlatan Taylan Atmaca, “Bu ilk hafta sonu piknik gününde ailemizle beraber eğlenmeye geldik. Ben ailenin müzisyeniyim her gittiğim yerde gitar çalarım. Çok özlemişiz çok sıkılmıştık. Böyle eğleniyoruz" dedi.
PİKNİKTE DERS ÇALIŞTI
Ailesiyle birlikte mesire alanına gelen, üniversite sınavına hazırlanan Eren Atmaca, “20 gün kadar bir sürem kaldı. Uzun zaman boyunca evde çalıştım. Bir şekilde dışarı çıkmak istedim ama yine de ders çalışmayı bırakamıyorum. Dışarda da olsam çalışıyorum. Hedefim bilgisayar mühendisliği" diye konuştu.

ALANYA'DA PLAJLAR DOLDU

Alanya'da yerli ve yabancı birçok turist plajlara akın etti. Hava sıcaklığının 28, deniz suyu sıcaklığının 23 derece ve nem oranının yüzde 55 olarak ölçüldüğü ilçede güzel havanın keyfini çıkarmak isteyen turistler Kleopatra, Damlataş ve Galip Dere plajlarına geldi. Kimisi çocukları ve evcil hayvanlarıyla denizin keyfini sürerken, kimisi de arkadaşlarıyla geldiği plajda güneşlendi. Bazı turistler ise tur tekneleriyle denize açıldı. Yabancı turistin yanı sıra yaz aylarının gelmesiyle yerlilerin çoğu da Alanya'ya gelmeye başladı.

'ALANYA'YI ÇOK SEVDİM'

İstanbul'dan tatile gelen Neslin Bölükbaş, Alanya'nın denizi, havası ve ortamının çok güzel olduğunu dile getirerek, "Alanya'ya ben ilk olarak 8 yıl önce geldim. Çok sevdim. Gerçekten çok renkli, doğası güzel, denizi güzel, her türlü imkan var. Şehri aratmadan güzel tatil yapabildiğiniz bir yer" dedi.

Kısıtlamaların kalktığı ilk cumartesi günü herkesin plajlara geldiğini aktaran Bölükbaş, "Plajlara akın eden herkesten biri de benim. Net düşüncem bu keşke pazar günü de açık olsa" diye konuştu.

Bölükbaş, "Alanya'nın tatil beldesi olması, İstanbul kadar kalabalık olmaması, biraz daha rahat hareket ettiriyor. Şu anda burada maskesiz duruyorsam Alanya'nın güzelliği. İstanbul'da kendimi korumak için dahi maskemi çıkarmaya cesaret edemem" ifadelerini kullandı.

(DHA)