ANTALYA
Giriş Tarihi : 08-11-2022 00:24

Antalya’da Lösemili Çocuklar Haftası coşkuyla kutlandı

Antalya’da LÖSEV ve gönüllüleri tarafından Türkiye’nin dört bir yanında lösemili minikleri anlamak, kanser ile ilgili farkındalık oluşturmak için hayata geçirilen 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikle kutlandı.

Antalya’da Lösemili Çocuklar Haftası coşkuyla kutlandı

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı bilinçlendirme çalışmalarını yoğunlaştırdı. Hafta kapsamında tüm kurum ve kuruluşların, okulların, üniversitelerin destekleri ile hayata geçen etkinlikler ile lösemiye dikkat çekilmeye çalışılıyor. Sokaklar caddeler lösemili bir çocuğun neşeli bir fotoğrafı ve “LÖSEV İyi Ki Varsın” sloganı ile donatılırken büyük şehirlerde gece aydınlatılan birçok bina, geçit, köprü, gökdelen, anıt gibi yüzlerce nokta turuncu ışıklandırmalarıyla haftaya destek verecek. Okullarda ders zillerinin LÖSEV Marşı olarak çalacağı haftada LÖSEV ay boyunca okullarda farkındalık seminerleri düzenleyecek. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere ülke genelinde açılan LSV Dükkân stantlarında anne el emeği ürünlerin satışı ile tedavi gören çocuklara destek sağlanacak.
Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleşen etkinlikle LÖSEV’e kayıtlı çocukların, ailelerinin ve gönüllülerin yer aldığı etkinlikte çeşitli sahne dansları, tiyatro etkinlikleri, animatörlerle Lösemili Çocuklar Haftası coşkuyla kutlandı. Kutlamalara Antalya halkı da yoğun ilgi göstererek LÖSEV’e desteklerini ilettiler. (Haber Merkezi)

AdminAdmin