KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 03-02-2020 09:10

Antalya'da 'Hücre' sergisi

Eserleri dünya turuna çıkan genç ressam Eda Su Neidik'in noktalarla oluşturduğu ve 'Hücre' adını verdiği resim çalışmaları, Antalya'da sanatseverle buluştu.

Antalya'da 'Hücre' sergisi

Şebnem Bahar Art&Design Gallery'deki serginin açılışını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, Başkan Ümit Uysal'ın eşi Ümran Uysal, sanatçı Eda Su Neidik, galeri sahibi Şebnem Bahar birlikte yaptı.

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden akademisyen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği resim sergisinin açılış konuşmasını yapan Şebnem Bahar, sanatçının resimlerini noktalarla oluşturduğunu belirtti. Bahar, eserler hakkındaki yorumunu şöyle sürdürdü:

"Ressamımız, bu sergisinde günlük hayatta bütüne odaklanırken, detayları ve incelikleri nasıl kaçırdığımızı düşünmeyi, içimizdeki renkleri, gri alanları, karanlığı, aydınlığı yüzümüze vurup bir hücreden yola çıkarak çok az nokta olsa bile bir arada olabileceğimizi ortaya koyuyor."

Eda Su Neidik'in hayranlıkla incelenen eserlerinin yer aldığı 'Hücre' adlı sergi, 29 Şubat Cumartesi gününe kadar açık kalacak. Güzel sanatlar eğitimini Fransa ve İtalya'da tamamlayan, İspanya'da tekstil tasarımı üzerine yüksek lisans yapan ressam Eda Su Neidik'in piyano üzerine Mevlana'yı resmettiği eseri uluslararası projede yer aldı, dünya turuna çıktı. (DHA)