ANTALYA
Giriş Tarihi : 19-09-2022 19:58

Antalya’da Gaziler Günü törenlerle kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü’nün 101’inci yıl dönümü Antalya’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Antalya’da Gaziler Günü törenlerle kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü’nün 101’inci yıl dönümü Antalya’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törene Vali Ersin Yazıcı, Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Başsavcı Zafer Koç, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Hudut Kapıları Mülki İdare Amiri Suat Seyitoğlu, Konyaaltı Kaymakamı Kâmil Köten, Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı SG. Albay Murat Sezgin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şube Başkanı emekli Albay Zeynel Abidin Sezer, Kurum Müdürleri, gaziler, şehit aileleri ve vatandaş katıldı.

Çelenk Sunma Töreni’yle başlayan kutlamalarda Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şube Başkanı emekli Albay Zeynel Abidin Sezer Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Çelenk sunumun ardından saygı duruşu ve 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Kepez Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail Ervural şiir okudu. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şube Başkanı emekli Albay Zeynel Abidin Sezer günün anlam ve önemini anlatan konuşmasının ardından tören sona erdi.

Vali Ersin Yazıcı törenden ardından Mehmetçik Parkı’nda gazilerle bir araya gelerek sohbet etti. Vali Yazıcı; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e mareşallik rütbesi ve gazilik unvanını verdiği günü Gaziler Günü olarak kutluyoruz. Vatanımızın her bölgesinde özgürce yaşayabiliyorsak, al yıldızlı bayrağımız göklerde özgürce dalgalanıyorsa bu aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Bize öyle büyük bir hediye bıraktılar ki tüm varlığımızla korumaya çalışıyoruz. Ülkemizi şehit ve gazilerimizden aldığımız gibi biz de gelecek nesillere emanet edeceğiz.” dedi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin