GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 05-12-2022 22:59

Antalya’da 438 personelin katıldığı “huzur” uygulaması

Antalya’da genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması ve terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi amacıyla yapılan “huzur" uygulamasında 2 bin 133 kişi sorgulanarak, arandığı tespit edilen 4 kişi yakalandı. Elmalı, Kumluca, Korkuteli, Finike, Kaş, Kemer ve Demre ilçelerinde ise, 65 ekip ve 475 personelin katılımıyla eş zamanlı denetim ve yol uygulamaları gerçekleştirildi.

Antalya’da 438 personelin katıldığı “huzur” uygulaması

Antalya il merkezinde genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması, terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi, şahsa ve mala karşı işlenen suçların faillerinin yakalanması, taşınması ve bulundurulması yasak olan her türlü maddenin ele geçirilmesi, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması amacıyla “Huzur Akdeniz Uygulaması” gerçekleştirildi. Uygulamaya 85 ekip ve 438 personel katıldı. 41 iş yeri denetlenerek, 2 bin 133 kişi sorgulandı. Arandığı tespit edilen 4 kişi yakalandı. 8 işletmeye (tütün mamulleri tüketimi, canlı müzik ruhsatı, çalışanlara ait SGK bildirimi, personel tanıtıcı yaka kartı, kimlik bildirimi, mesul bildirimi) yönünden işlem yapıldı.

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla bu zamana kadar yapılan çalışmaların aynı kararlılıkla devam edeceği ifade edildi.

7 İLÇEDE EŞ ZAMANLI "UMUMA AÇIK YER DENETİMİ VE YOL UYGULAMASI"

Elmalı, Kumluca, Korkuteli, Finike, Kaş, Kemer ve Demre İlçe Emniyet müdürlüklerinde görevli 65 ekip ve 475 personelin katılımıyla eş zamanlı “Umuma Açık Yer Denetimi ve Yol Uygulaması” gerçekleştirildi. Ekipler tarafından 161 iş yerini kontrol edilerek toplam 4 bin 380 şahıs incelendi. Çeşitli suçlardan aranan 8 kişi uygulamada yakalanırken, bir işletmeye de kapalı alanda sigara ve alkol kullanmaktan 27 bin 453 TL para cezası uygulandı.

Yol uygulamalarında ise toplam 548 araç denetlendi. Trafik yönünden toplam 49 araca 56 bin 578 lira cezai işlem uygulanırken, 2 araç sürücüsünün ehliyetine el konulup, 3 araç trafikten men edildi. (İHA)

AdminAdmin