ANTALYA
Giriş Tarihi : 10-11-2021 17:28   Güncelleme : 10-11-2021 17:28

Antalya’da 09.05’de hayat durdu

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83'üncü yıldönümü anma programı kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda Antalya Valiliğince tören düzenlendi. Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi çelenklerinin sunulmasının ardından saat 09.05'te iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Siren sesinin yükseldiği alanda vatandaşlar duygulu anlar yaşadı.

Antalya’da 09.05’de hayat durdu

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83’üncü yılı münasebetiyle Cumhuriyet Meydanı’nda anma töreni gerçekleştirildi. Törene Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Antalya Milletvekilleri Aydın Özer, Rafet Zeybek, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erdal Köse, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Orhan Özdemir, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı SG. Yrb. Murat Sezgin, Hava Meydan Komutanı Hv. Plt. Yb. Esra Özatay, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anma töreni, Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi çelenklerinin sunulmasının ardından saat 09.05'te iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Siren sesinin yükseldiği alanda vatandaşlar duygulu anlar yaşadı. Tören, bayrağın yarıya indirilmesi ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenin ardından Vali Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek ve İl Protokol üyeleri ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesiyle AKM’de düzenlenen anma programına katıldı.

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Akdeniz Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu tiyatro oyununu büyük beğeni ile izleyen Vali Ersin Yazıcı, 10 Kasım münasebetiyle ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında birinci olan öğrencilere hediyelerini takdim etti.

Programın ardından yarışmada dereceye giren resimler, şiirler, kompozisyonlar ve Atatürk fotoğraflarının olduğu sergiyi gezen Vali Ersin Yazıcı, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

(Haber Merkezi)