ANTALYA
Giriş Tarihi : 10-09-2022 02:40

‘Antalya yüce gönüllü insanlarla dolu’

Antalya’daki okullarının yüzde 50’sinin hayırseverler tarafından yapıldığını belirten Vali Ersin Yazıcı, “Bu durumda şunu gösteriyor ki bu şehir yüce gönüllü insanlarla dolu. Bu sadece gönül işi ile yapılan bir şey para ile değil” dedi.

‘Antalya yüce gönüllü insanlarla dolu’

Vali Ersin Yazıcı, Ispartalı hayırseverler Hakan ve Gökhan Çetin ile Elmalılı Hamdi Yazır Yurdu’na basketbol ve voleybol sahası ile Muratpaşa ve Şehzade Korkut Yurtlarına yapılacak olan tenis kortu protokolünü imzaladı. Antalya Valiliği’nde düzenlenen protokol törenine Vali Ersin Yazıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve hayırseverler Hakan ve Gökhan Çetin katıldı. Mülkiyeti Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne, kullanım hakkı ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait olan 2069 öğrenci kapasiteli Elmalılı Hamdi Yazır Yurdu bahçesine 1 adet açık basketbol ve voleybol sahası ile 2728 öğrenci kapasiteli Muratpaşa Yurdu ve 2 bin 630 öğrenci kapasiteli Şehzade Korkut Yurtlarının ortak bahçesine 1 adet tenis kortu yapılacağı bilgisi verildi.

BU ŞEHİRDEKİ OKULLARIN YÜZDE 50’Sİ HAYIRSEVERLER TARAFINDAN YAPTIRILMIŞ

Antalya’da ki okullarının yüzde 50’sinin hayırseverler tarafından yapıldığına değinen Vali Yazıcı; “Antalya’ya ilk geldiğimde bu durum beni çok şaşırtmıştı. Antalya’daki özellikle de Alanya’da ki okulların çoğu hayırseverler tarafından yaptırılmış. Bu durumda şunu gösteriyor ki bu şehir yüce gönüllü insanlarla dolu. Her zaman söylüyorum hayırseverlik zengin olmak ile alakalı bir konu değil. Bu iş yüce gönüllülük işi bunun için size çok teşekkür ediyorum. Bu sadece gönül işi ile yapılan bir şey para ile değil. Sizin gibi gönlü güzel insanlar bu işleri yapabiliyor ve biz inanıyoruz ki bu bereketiyle de kişiye geri dönüyor. İyi ki varsınız Allah sayınızı arttırsın.” dedi.

DEVLET OLARAK VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

Kaymakamlık görevi sırasında yardıma muhtaç tüm aileleri teker teker ziyaret ettiğini ve yakından tanıdığını belirten Vali Yazıcı; “Vali olduktan sonra vakit sıkışıklığından bu kadar ayrıntılı bir şekilde ilgilenemez oldum ama şu an bu işi benim yerime kıymetli eşim yapıyor. Her hafta 3-4 aileyi ziyaret eder. Gittiği her yerde en ihtiyaç sahibi kişiyi bulur. Eşim 2 yıl görev yaptığım Rize Valiliği boyunca 500, 4 yıl görev yaptığım Balıkesir Valiliği’nde ise 2380 ev ziyaret ederek yardıma muhtaç ailelere devletimiz aracılığıyla yardımcı oldu. Biz devlet olarak her halükârda vatandaşlarımızın yanındayız ve bunu da onlara hissettiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Protokolün imzalanmasının ardından Vali Ersin Yazıcı; Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve hayırseverler Hakan ve Gökhan Çetin ile hatıra fotoğrafı çektirdi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin