YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-01-2020 09:46

Antalya tek yürek

Antalya, Elazığ depreminin ardından Muratpaşa Belediyesi'nin başlattığı yardım kampanyasıyla tek yürek oldu. Battaniyeler, atkı ve bereler, ısıtıcılar, çocuk bezleri, mamalar ve bölgede ihtiyaç olabilecek daha birçok ürün belediyeye ulaştırıldı. Tasnifin ardından 3'ü gıda 2'si giyim eşyası olmak üzere 5 kamyon yardım malzemesi öğle saatlerinde Elazığ'a ulaşmak için yola çıktı.

Antalya tek yürek

Son açıklamalara göre 35 kişinin yaşamını yitirdiği Elazığ depreminin ardından Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin başlattığı yardım kampanyasıyla kent tek yürek oldu. Battaniye ve yorgandan atkı ve bereye, mont ve kabanlara, çocuk bezinden mamalara, kuru bakliyat ve uzun ömürlü sütlere, hijyen malzemelerine elektrikli ısıtıcılara Antalyalılar, deprem bölgesinde lazım olabilecek her ürünü Muratpaşa Belediyesi'nin Fener Mahallesi'nde bulunan ana hizmet binasına ulaştırdı.

Deprem haberinin ardından teyakkuz durumunda olan Muratpaşa Belediyesi de gelen tüm yardımları makbuz karşılığında teslim alıp her ürünü ayrı ayrı tasnif edip paketledi. 100'e yakın belediye çalışanı eşyaların tasnifi, paketlenmesi ve kamyonlara yüklenmesiyle ilgilenirken 3'ü gıda 2'si giyim eşyası olmak üzere 5 kamyon yardım öğle saatlerinde Elazığ'a ulaşmak için yola çıktı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da kamyonların hareketinden önce belediye hizmet binasına gelerek yardım çalışmalarını yerinde inceleyip bilgi aldı. Başkan Uysal, incelemelerinin ardından Antalya'dan Elazığ'a yola çıkacak şoförleri dikkatli olmaları konusunda uyardı, “Hayırlı yolculuklar" diledi.

KUMLUCA'DAN DEPREMZEDELERE 20 TON SEBZE

Kumluca'da belediye tarafından başlatılan yardım kampanyasına Kumlucalı çiftçiler ve komisyoncular destek verdi. Hazırlanan sebzeler Cumhuriyet Meydanı'nda bekleyen yardım tırına yüklendi. Yardım tırı CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı törenle dualarla deprem bölgesine uğurlandı.

ALANYASPOR, MALATYA MAÇI TRİBÜN GELİRLERİNİ DEPREMZEDELERE BAĞIŞLADI

Aytemiz Alanyaspor, 2 Şubat'ta sahasında oynayacağı BTC Türk Yeni Malatyaspor maçının tüm bilet gelirlerini depremzedelere bağışlayacağını açıkladı. Kulübün sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, "Süper Lig’in 20’nci haftasında, 2 Şubat Pazar günü sahamızda BTC Türk Yeni Malatyaspor ile oynayacağımız karşılaşmanın bilet gelirlerini, depremde zarar gören vatandaşlarımıza bağışlayacağız. Geçmiş olsun Elazığ & Malatya" ifadelerine yer verildi. (DHA)