ANTALYA
Giriş Tarihi : 08-09-2020 16:12   Güncelleme : 08-09-2020 16:12

Antalya Lisesi ile AP protokolu

Türkiye'nin en büyük öğrenci değişim programı olan Worlwide Cultural Exchange Program (W.C.E.P. TURKEY) Türkiye Ofisi, Antalya Lisesi ile uluslararası eğitim alanında önemli bir işbirliği protokolu imzaladı. AP Protokolu sayesinde, uluslararası projelerden faydalanmak isteyen öğrencilere Türkiye ve dünya üniversitelerinin kapıları aralanacak.

Antalya Lisesi ile AP protokolu

Antalya'nın köklü ve tarihi eğitim kurumlarından olan Antalya Lisesi, Kanada Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere, 16 ülkenin öğrenci değişim programlarını ve uluslararası projelerini yürüten, Türkiye'nin en büyük öğrenci değişim programı olan W.C.E.P Turkey Türkiye Ofisi ile uluslararası eğitim alanında iş birliği protokolu imzaladı.

Lise öğrencilerine, üniversite düzeyinde akademik eğitim veren AP Programı (Advanced Placement) prokotolu, W.C.E.P Türkiye Genel Müdürü Volkan Cerrahoğlu ile Antalya Lisesi Müdürü Bekir Motor arasında imzalandı. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek olan protokol, Kanada Eğitim Bakanlığı öğrenci değişim programlarını, uluslararası müfredatları, uluslararası test hizmetlerini, öğretmen eğitimlerini ve proje ortaklıklarını kapsıyor. Protokol, uluslararası projelerden faydalanmak isteyen öğrencilere yol gösterici olarak Türkiye ve dünya üniversitelerinin kapılarını açacak.

(DHA)