ANTALYA
Giriş Tarihi : 30-03-2020 11:52

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim

Sağlik Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Ajansı'na yapılan 2019 teknik destek başvuru sonucunda 'Sağlık Hizmetlerinde Bilimsel Araştırma ve İyi Klinik Uygulamalarında Kapasite Geliştirme Eğitimi' desteği aldı.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim

İki faklı aşama ve gruba planlanan 'İyi Klinik Uygulamaları' ile 'Bilimsel Araştırma' eğitimlerine çeşitli branşlarından 83 hekim ve asistan hekim katıldı. İyi Klinik Uygulamaları eğitimiyle, iyi klinik uygulamaları ve klinik araştırmalar konularında nitelikli araştırmacı, sağlık personeli ve bu alanda çalışan diğer kişilerin konu hakkında farkındalıklarının artırılmasının amaçlandığı belirtildi.

Uzmanlık eğitimi sırasında alınan bu eğitimle, bilimsel araştırma yöntemleri konusunda özellikle asistan hekim yetiştiren ve bilimsel araştırma faaliyetlerinin yürütüldüğü tüm kliniklerde deneyimlerin artmasıyla ulusal ve uluslararası alanda nitelikli araştırma faaliyetlerine katkıda bulunulacağı kaydedildi.

Eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanan hekimlerin, hastane bünyesinde veya farklı kurumlardaki klinik araştırmalar etik kurulunda görev alabilecekleri ifade edildi.

(DHA)