GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-06-2021 15:09   Güncelleme : 14-06-2021 15:09

Antalya Basın Ödülleri sahiplerini buldu

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni, 2020 yılı Antalya Basın Ödülleri yarışmasında dereceye girenleri açıkladı.

Antalya Basın Ödülleri sahiplerini buldu

AGC Başkanı Mevlüt Yeni 2020 yılını kapsayan Antalya Basın Ödülleri Yarışmasında dereceye girenleri açıkladı. Başkan Yeni; “Emek ve emekçiye büyük önem verdiklerini belirterek, her yıl olduğu gibi bu yılda Antalya dışından oluşturduğumuz gazetecilik mesleğinde tecrübeli birbirinden değerli jüri üyelerimiz son derece titiz bir çalışma neticesinde, yılın gazetecilerini seçmişlerdir. Türk medyasının en prestijli ödülleri haline gelen Antalya Basın Ödüllerine meslektaşlarımızın ilgisi ve jürimizin titiz değerlendirmesi için teşekkür ediyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana aralıksız geleneksel olarak yapmakta olduğumuz Antalya Basın Ödülleri yarışması pandemiye rağmen kesintiye uğramadan devam etmiş olup, ancak bir önceki yılın ödüllerini pandemi kısıtlamaları nedeniyle sahiplerine veremedik. Bu ödülleri önümüzdeki günlerde yapacağımız törenle teslim etmeyi planlıyoruz. Bu yıl ödül alan meslektaşlarımızın ödüllerini ise Eylül veya Ekim ayı içerisinde düzenleyeceğimiz tören ile teslim edeceğiz. Ödül alan tüm meslektaşlarımızı kutluyoruz” dedi.

Antalya Basın Ödülleri ulusal jüri üyeleri ise Sabah Gazetesi Ankara Genel Yayın Yönetmeni ve Jüri Başkanı Osman Altınışık, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Genel Başkanı Rıza Özel, TBMM İletişim Başkanı Osman Bekar, Ekonomi Muhabirleri Derneği Genel Başkanı Turgay Türker, ATV-AHABER Ankara Haber Koordinatörü Fatih Atik, İHA Cumhurbaşkanlığı Muhabiri Derya Yetim ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Çeliktaş’tan oluştu.

ÖDÜL ALAN GAZETECİLER

YAZILI BASINDA YILIN GAZETECİLERİ:

Haber: İsa Akar (İHA) Elektronik Kelepçe Çığlığı

Araştırma-İnceleme: Ceren Deniz (Hürriyet Akdeniz) Suya Hasret

Röportaj: Hilal Kara (Güney Haberci Aksu Gazetesi) Akıllı İnsan Bu Kadar Yaşamaz

Güncel Yazı: Emin Altıner (www.mygazete.com) Öyle Bir Geçer Zaman Ki

Spor Haberi: Ceren Deniz (Hürriyet Akdeniz) Yazık Bu Çocuklara

Ekonomi: Nizamettin Özmen (Akdeniz Gerçek) Karaköy Odağında Sulu Tarım

Turizm: Ceren Deniz (Hürriyet Akdeniz) Açık Büfe Evrim Geçirdi

TELEVİZYON

Haber: Sevgi Gümüş (Kanal V)Mavi Suların Altında Hayat Var

Program: Gözde Gürgöze (Kanal V) Görmeden Gitme

En İyi Görüntü: Emre Cesur (Kanal V) Görmeden Gitme-Alanya Tanıtım

HABER FOTOĞRAFI

Güncel Haber Fotoğrafı:

İsa Akar (İHA) Ölüm Uykusu

YILIN RADYOCUSU

Emre Altınışık (TRT) Aşık Atışması

SAYFA TASARIM

Menekşe Karakuş (Hilal Gazetesi) 29.02.2020-1.Sayfa

YILIN İNTERNET GAZETESİ

www.lidergazete.com

NURİ DAĞTEKİN ÖZEL ÖDÜLÜ

Antalya basınının ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin fahri hemşehrisi, Türk dostu, Antalya’nın Almanya da tanınması için çok sayıda makale ve haber yayınlamış, cemiyetimizin 100’ün üzerinde Almanya’yı ziyaret eden meslektaşlarımıza kusursuz evsahipliği yapmış Antalya aşığı, 20 yıldan bu yana Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Nürnberg Basın Kulübü arasında geliştirdiğimiz partnerlik projesinin mimarı, Nürnberg Gazeteciler Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Joachim Hauck’a verilmiştir.

AGC KURUM ÖZEL ÖDÜLÜ

Antalya yerel medyasına katkı ve destekleri, Antalya ekonomisinin gelişimi ve büyümesi için projeler üretmesi, son olarak yaptığı Özel Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji ile Türkiye’de örnek bir eğitim modeli geliştirmesi ve hayata geçirmesi nedeniyle Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’ye verilmiştir.