ANTALYA
Giriş Tarihi : 09-11-2021 19:05   Güncelleme : 09-11-2021 19:05

Antalya ‘Ata’yı anıyor

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83'üncü yılı nedeniyle Antalya’da Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere anma mesajları yayınladı.

Antalya ‘Ata’yı anıyor

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83'üncü yılı nedeniyle Antalya’da Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere anma mesajları yayınladı.

VALİ YAZICI: TÜRK MİLLETİ, VAR OLDUKÇA ATATÜRK’Ü ANMAYA VE YAŞATMAYA DEVAM EDECEK

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını kaybedişinin 83.yılında bir anma mesajı yayınladı. Vali yazıcı, mesajında “10 Kasım 1938 günü ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83’üncü ölüm yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız” dedi.

“BAŞARILARIYLA BAŞKA MİLLETLERE DE ÖRNEK OLDU”

Atatürk’ün başarıları ile başka milletlere de örnek olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünya tarihinin gördüğü en şanlı zaferlerden birini kazanarak parçalanmış bir ülkeden yeni bir devlet oluşturan, vatan ve bağımsızlık aşkını tüm dünyaya ilan eden bir devlet adamıdır. Askeri ve siyasi dehası, fikirleri ve düşünceleriyle adını sadece Türk tarihine değil, dünya tarihine de altın harflerle yazdırmış büyük bir liderdir. Üstün kişiliği, hedefleri ve öngörüleriyle yaşadığı yüzyıla yön vermiş en büyük devlet adamlarından biri olan Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak, gösterdiği büyük başarılarla başka milletlere de örnek olmuş tarihi bir kişiliktir” diye konuştu.

“MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMA GÜNÜ”

10 Kasım’da milli iradeye sahip çıkılmasını gerektiğini söyleyen Yazıcı, “Bugün bizlere düşen en büyük görev, Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözü ile vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun bizlere mirası olan Cumhuriyet’imizi ileriye taşıyıp, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır. Unutmayalım ki; 10 Kasım Milletimiz için sadece Büyük Atatürk’ü anma günü değil, aynı zamanda, Devletimize, Vatanımıza, Cumhuriyetimize, Demokrasimize, Bölünmez Bütünlüğümüze ve Milli İradeye sahip çıkma günüdür” şeklinde konuştu.

“DÜNYA TARİHİNE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRDI”

Atatürk’ün Dünya tarihine adını altın harflerle yazdırdığının altını çizen Yazıcı, “Türk Milleti var oldukça Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmaya ve yaşatmaya devam edecektir .Bu duygu ve düşüncelerle; dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran, Büyük Devlet Adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83’üncü yıldönümünde şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN BÖCEK: CUMHURİYETİN VE TÜM DEVRİMLERİNİN YILMAZ BEKÇİLERİ OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 83. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Böcek, mesajında Atatürk’ün izinden yılmadan gideceğini belirterek, “Atatürk’ün çağdaş uygarlık yolunda koyduğu hedefler ışığında, şehrimizi ve ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağız. Eserlerinin ve fikirlerinin takipçisi olarak Cumhuriyetin ve tüm devrimlerinin yılmaz bekçileri olmayı sürdüreceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN DÜNYADA HAK ETTİĞİ YERİ ALMASINI SAĞLADI”

Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türkiye Cumhuriyeti'nin hak ettiği yeri almasını sağladığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83’üncü yılında, milletçe minnet, özlem ve rahmetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Yüce Türk Milleti’ne duyduğu güven ve inançla bağımsızlık mücadelesine önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihe iz bırakmış bir liderdir. Atatürk, yalnızca askeri bir deha değil, tüm dünyanın sevgisini ve saygısını kazanmış bir devlet adamıdır. Çökmekte olan bir imparatorluktan özgür, bağımsız ve modern bir Cumhuriyet kuran Atatürk, çok kısa sürede Türkiye’nin dünyada hak ettiği yeri almasını sağlamıştır" diye konuştu.

“SONSUZA DEK YÜCELTİP, YAŞATACAĞIZ”

Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza dek yaşatacaklarının altını çizen Böcek, "Eserlerinin ve fikirlerinin takipçisi olarak Cumhuriyetin ve tüm devrimlerinin yılmaz bekçileri olmayı sürdüreceğiz. En büyük eserin olan Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yüceltip, yaşatacağız. Aramızdan ayrılışının 83’üncü yıldönümünde seni her geçen yıl daha da artan bir özlemle anıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlayışımızın 83’üncü yıldönümünde bir kez daha saygı, minnet, özlem ve rahmetle anıyorum" şeklinde konuştu.

TÜTÜNCÜ : SAĞLAM BİR ESER ORTAYA KOYDU

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 10 Kasım Mesajı’nda, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk Milletine değil; azmi, zekası, kararlılığı, vatan ve millet sevgisi ile tüm dünya ülkelerine de örnek olmuş, “Ya istiklâl, ya ölüm!” diyerek bir milleti ayağa kaldırmış ve Türkiye Cumhuriyeti gibi bugün dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan, güçlü ve sağlam bir eseri ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.

ÇETİN: O’NUN EMANETLERİNE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, “O’nun emanetlerine sonuna kadar sahip çıkacağız. Bize düşen, 10 Kasım’ları bir yas günü haline getirmek değil, O’nun hedeflerini, fikirlerini hissetmek ve ülkemiz için ortaya koyduğu vizyonu hayata geçirmek üzere çalışmaktır. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Büyük Önder’in “Medeniyet yolunda muvaffakiyet yenileşmeye bağlıdır” sözünden yola çıkarak, O’nun bizlere bıraktığı en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni gösterdiği hedeflere ulaştırmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

ÇANDIR: TÜRKİYE’NİN BAĞIMSIZ KALABİLECEĞİNE İNANDI

Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83’üncü yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Çandır, mesajında “Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için eğitimden hukuka, kültürden toplumsal alana, bilim ve teknolojiden ekonomiye birçok alanda devrim yapan Ata’mız üreten Türkiye’nin bağımsız kalabileceğine inandı ve bunun için çalıştı” diye konuştu.

DERE: KAHRAMAN BİR ASKER

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Mustafa Kemal Atatürk ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm.’ Diyerek önderlik ettiği bağımsızlık mücadelemiz, kazandığı eşsiz zaferler ve ‘en büyük eserim’ dediği gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti ile tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, İnsani değerlere verdiği önem ve engin ileri görüşlülüğü ile dünyanın gördüğü en önemli, tarihe iz bırakan saygın liderlerinden biridir” dedi.