KÜLTÜR-SANAT
Giriş Tarihi : 22-01-2023 23:20

‘Antalya, artık sinema dünyasının da yıldızı’

Vali Ersin Yazıcı, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destekleriyle büyük bölümü Antalya'da çekilen Guy Ritchie’nin yönettiği ve Jason Statham'ın başrolünü oynadığı "Servet Operasyonu" filmini gençlerle birlikte izledi. Filmi son derece başarılı bulduğunu ifade eden Vali Yazıcı, dünya çapındaki bu tür filmlerin Antalya’nın tanıtımı noktasında önemli katkılar sunduğuna değindi.

‘Antalya, artık sinema dünyasının da yıldızı’

Vali Ersin Yazıcı, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destekleriyle büyük bölümü Antalya'da çekilen Hollywood'un ünlü yönetmeni Guy Ritchie'nin yönettiği ve Jason Statham'ın başrolünü oynadığı "Servet Operasyonu" filmini öğrencilerle birlikte izledi. Programda Vali Yazıcı’ya İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu eşlik etti.

AKDENİZ’İN YILDIZI ANTALYA’MIZ ARTIK SİNEMA DÜNYASININ DA YILDIZI

Film ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı; “Bugün büyük bir bölümü Antalya’mızda çekilen ‘Servet Operasyonu’ filmini gençlerimizle birlikte izledik. Son derece başarılı bir film olmuş. Akdeniz’in yıldızı Antalya’mız artık sinema dünyasının da yıldızı. Dünya çapındaki bu tür filmlerin Antalya’mızın tanıtımı noktasında da büyük katkılar sunacağını düşünüyorum.” dedi.

13 Ocak’ta vizyona giren filmde, dünyayı tehdit edebilecek ölümcül bir silahı ortadan kaldırmak için milyarder silah tüccarının peşine düşen MI6 ajanı Orson Fortune ve ekibinin hikâyesi anlatılıyor. Orson Fortune karakterini canlandıran Statham'a, Hollywood'un ünlü isimleri Aubrey Plaza, Josh Hartnett, Cary Elwes, Hugh Grant, Bugzy Malone ve Max Beesley eşlik ediyor. (Haber Merkezi)

AdminAdmin