ANTALYA
Giriş Tarihi : 14-09-2022 23:19

‘Antalya, Akdeniz’in en önemli üretim üslerinden biri’

Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı’na katılan Vali Ersin Yazıcı, toplantının ardından Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaları ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı. Vali Yazıcı; “Turizm cenneti Antalya’mızda firmalarımızı desteklemeye, üretimimizi arttırmaya devam edeceğiz. Gün geçtikçe gelişen ve büyüyen sanayisiyle Antalya, Akdeniz’in ve ülkemizin en önemli üretim üslerinden biri oldu” dedi.

‘Antalya, Akdeniz’in en önemli üretim üslerinden biri’

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki temaslarına ilk olarak 10 bin metrekaresi kapalı, 5 bin metrekaresi açık olmak üzere alüminyum doğrama ve cephe üretimi alanında faaliyet gösteren Akdeniz Galvaniz Ve Metal Sanayi Ticaret A. Ş.’yi ziyaret ederek başlayan Vali Ersin Yazıcı, firma yetkilisi Abdurrahman Tolga Çelik’ten üretim çeşitliliği ve ihracat sayıları hakkında bilgi aldı.

HER GEÇEN GÜN BÜYÜYEN VE GÜÇLENEN SANAYİMİZLE DAHA GÜÇLÜYÜZ

Turizmin başkenti Antalya’nın her geçen gün büyüyen ve güçlenen sanayisiyle ön plana çıktığını söyleyen Vali Yazıcı; “Turizmin başkenti ve dünya şehri Antalya’mız sanayisiyle de özellikle son yıllarda başarılı işlere, başarılı firmalara ev sahipliği yapıyor. Antalya’mızda alanında öncü ve başarılı firmalarımızı görmek gerçekten benim için mutluluk verici. Antalya, her geçen gün büyüyen ve güçlenen sanayisiyle yoluna emin adımlarla devam ediyor. Biz de üretimimize, ekonomimize katkı sunan bu firmalarımızın sayısının artması için desteklemeye, yanlarında olup üretimimizi arttırmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

ANTALYA’MIZIN VE ÜLKEMİZİN EKONOMİSİNE KATKI SUNACAĞIZ

Firmaların özellikle yerli ve milli üretimle ekonomiye büyük katkılar sunduğuna değinen Vali Yazıcı; “Kendi imzamızı taşıyan, katma değerli ürünlerle hem Antalya’mızın hem de ülkemizin ekonomisine büyük katkılar sunacağız. Antalya’mız ülkemizin en önemli üretim merkezlerinin başında gelmekte. Organize Sanayi Bölgesi’nde birçok farklı alanda faaliyet gösteren firmamız var. Son teknoloji üretim imkânlarıyla donatılmış bu tür tesislerin varlığı bizleri gururlandırıyor. Kendi imzamızı taşıyan ürünlerimizle dünya pazarında daha çok yer almaya, üretmeye devam edeceğiz. İnanıyorum ki; yerli ve milli firmalarımızla dışa bağımlılığımızı azaltacağız. Hem şehrimizi hem ülkemize katkı sunacağız.” ifadelerini kullandı.

DÜNYA ÇAPINDA KENDİNİ KANITLAMIŞ SİSTEMLERİ KULLANARAK ÜRETİM YAPIYORUZ

Ziyarette Vali Yazıcı’ya alüminyum doğrama ve cephe üretimi hakkında bilgi veren firma yetkilisi Abdurrahman Tolga Çelik, geliştirdikleri projelerle dünya çapında kendini kanıtlamış sistemleri kullanarak üretim yaptıklarını ve sektörlerinde en iyi firmalar arasında olduklarını dile getirdi. Sektörün dinamiklerini yakından takip ettiklerini söyleyen Çelik, sürekli büyüyen hedefleriyle müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tuttuklarını aktardı.

Ziyaretin sonunda Vali Yazıcı, firma yetkililerine çalışmalarında başarılar diledi.

ANTALYA, TURİZMİYLE, TARIMIYLA VE SANAYİSİYLE GÖZ DOLDURAN BİR ŞEHİR

İkinci ziyaretini Organize Sanayi Bölgesi’nde 1976 yılından bu yana su kaydırakları, dalga havuzu, su parkı projeleri üzerine faaliyet gösteren POL-KAR Su Parkı ve Su Kaydırakları firmasını ziyaret ederek devam eden Vali Yazıcı, firma yetkilisi Baran Özsavaş’tan üretim faaliyetleri ve ürün yelpazesi hakkında bilgi aldı. Ziyarette firma yetkililerinden bilgi alan Vali Yazıcı; “Antalya’mız turizmiyle, tarımıyla ve sanayisiyle göz dolduran bir şehir.” dedi.

ANTALYA, AKDENİZ’İN EN ÖNEMLİ ÜRETİM ÜSLERİNDEN BİRİ

Antalya turizm ve tarımla öne çıkmasının yanında sanayide de önemli işlere imza atan bir şehir olduğunu aktaran Vali Yazıcı; “Gün geçtikçe gelişen ve büyüyen sanayisiyle Antalya, Akdeniz’in ve ülkemizin en önemli üretim üslerinden biri olmuştur. Özellikle son yıllarda Organize Sanayi Bölgemizde büyük ve küçük ölçekli olmak üzere üretim yapan ve alanında söz sahibi birçok firmamız var. Bölgedeki firmalar, şehrimizin önemli bir üretim şehri olmasına büyük katkı sunuyor. Firmalarımız başarılı çalışmalarıyla zamanla sınırları aşarak dünya çapında markalar haline geldi. Günümüze geldiğimizde ise sanayimizde özellikle şehrimiz için ön plana çıkan turizm ve tarımda kullanılacak sanayi ürünlerinden tutun da farklı birçok üründe dünya markası sanayi kuruluşlarına rastlamaktayız. Bölgemizdeki birçok firmayı ziyaret ettiğimizde modern üretim tesisleri, nitelikli insan kaynakları ve üretim olanaklarıyla dünyanın birçok farklı bölgesine ihracat yapan, fark yaratan ve sektörlerine yön veren firmalar olduğunu görmekteyiz. Bu firmalar ülke ve şehir ekonomimize yaptıkları ihracatlar ile büyük katkılar sunuyor. İnşallah bu firmalarımızın sayısını arttırarak hem Antalya’mıza hem de ülkemize katkı sunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

ALANIMIZDAKİ YENİLİK VE GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Ziyarette yaklaşık 10 bin metrekare açık 7 bin metrekare kapalı alanda üretim yaptıklarını aktaran firma sahibi Baran Özsavaş, bu yıl İspanya ve Tunus olmak üzere iki ülkeye ihracat yaptıklarının bilgisini paylaştı. Üretim yelpazesinde su kaydıraklarının yanı sıra fiber glass havuzlar, tüp geçitler, taş görünümlü köprüler, kiremit görünümlü kuleler, bakır, şeffaf ve seramik görünümlü kubbeler ve kuleler, yağmur olukları, dubalar, depolar, kayıklar, sürat ve paraşüt tekneleri, kamaralı tekneler, yatlar da bulunduğunu aktaran firma sahibi Baran Özsavaş; “Alanımızdaki yenilik ve gelişmeleri yakından izleyerek ülkemizin hizmetine en kısa zamanda vermeyi hedefliyoruz. POL-KAR olarak turizm tesislerinin ve su parklarının en önemli ihtiyacı olan servis ve bakım hizmetini de sunmaktayız.” dedi.

AdminAdmin