TURİZM
Giriş Tarihi : 05-06-2022 23:14

‘Animasyon sektörüne büyük katkı sağlıyor’

Kemer Daima Biz Otel’de EDF Summer Turkey Dans festivali düzenlendi. Binlerce dans tutkununu aynı çatı altında buluşturan festivalde tecrübeli dansçılar tarafından workshop'lar düzenlenirken, eğlenceli partilerle dans tutkunları 24 saat tecrübelerini sergiledi. Daima Biz Otel Eğlence Müdürü Muhammed Mekece, bu tür dans festivallerinin animasyon alanında turizme katkı sağladığını belirterek, “Çünkü animasyon sahne gösteri sanatlarıyla ilgili. Yetenekli gençlerin dans eğitimi aldıktan sonra kendilerini performans olarak sahnede göstermesi, şovların ve etkinliklerin içine katılması büyük bir açığı kapatıyor” dedi.

 ‘Animasyon sektörüne büyük katkı sağlıyor’

Şüheda PARTAL

Kemer’in Kiriş Mahallesi’nde bulunan Daima Biz Otel’de EDF Summer Turkey Dans festivali düzenlendi. Yaklaşık 2 bin dans tutkununu aynı çatı altında buluşturan festivalde tecrübeli dansçılar tarafından workshop'lar düzenlenirken, eğlenceli partilerle dans tutkunları 24 saat tecrübelerini sergiledi. Festivalin organizatörü Aykan Gümüşcan, yaklaşık 10 yıldır bu tarz organizasyonlar düzenlediklerini belirterek şunları söyledi:

“Bu etkinlik içerisinde tüm gün boyunca dünyaca ünlü eğitmenler farklı salonlarda workshoplar veriyor. İnsanlarda bu eğitime katılarak kendilerini geliştiriyorlar. Onun dışında akşamları Avrupa’nın birçok platformunda yapılan uluslararası dans gösterileri sergileniyor. Farklı farklı amaçlarla bir çok farklı insan katılıyor. Salsa, bachata, kizomba, hip hop, break dans, oryantal gibi hemen hemen tüm dans branşlarında dünyaca ünlü eğitmenler dersler veriyorlar. Bu festival yapmış olduğumuz festivalden zaten bir tanesi, biz Uludağ’da, Eskişehir’de, Kapadokya’da, Antalya’da ve yılbaşında 5 tane bu tarz etkinlik düzenliyoruz. Bu festivallerde en küçük bin kişinin üzerindedir katılım, en büyüğü de beş bin kişidir. Mesleki anlamda ve dans konusunda da kendini geliştiren çok insan var. Katılımcıların bir çoğu özelikle Antalya, Ege ve Akdeniz sahillerindeki otellerin animasyonunda çalışıyor. Festival ile Türkiye’nin turizmde büyük ihtiyacı olan animasyon alanında çalışacaklar içinde büyük bir katkı sağlıyoruz. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun futbol ligi gibi dans ligi vardır, sporcular burada yarışırlar kendilerini gösterirler ve Türkiye Şampiyonluğuna hazırlanırlar. Şu an burada Türkiye Dans Sporları Federasyonundan bizimle beraber çalışan bir çok hocamız var.”

Daima Biz Otel Eğlence Müdürü Muhammed Mekece ise, festivale yaklaşık 2 binin üzerinde bir katılımcı olduğunu belirterek, “3 gün boyunca 24 saat dans eğitimleri ve dans festivali altında belirli yarışmalar eğlenceler ve aktiviteler düzenleniyor. Kemer zaten eğlencenin merkezi. Türkiye genelinde dans okullarının yetiştirmiş olduğu dansçıların turizm sektörüne de çok katkısı var. Çünkü animasyonda biliyorsunuz sahne gösteri sanatlarıyla ilgili. Yetenekli gençlerin dans eğitimi aldıktan sonra kendilerini performans olarak sahnede göstermesi, şovların ve etkinliklerin içine katılması büyük bir açığı kapatıyor. Buda animasyon alanı için çok önemli bir şey” dedi.

AdminAdmin