GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-09-2021 16:40   Güncelleme : 03-09-2021 16:40

Anaokulu için imzalar atıldı!

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun girişimleriyle hayırsever turizmciler Ülker ve Orduvar Akman çifti tarafından Arslanbucak Mahallesi’ne 100 öğrenci kapasiteli 1100 metrekarelik Anaokulu kazandıracak. Belediyeye ait 2 bin 96 metrekarelik arsaya yapılacak anaokulu içerisinde sınıflar, oyun alanları, yemekhane, mutfak, revir, idari ofisler, tuvaletler ve çok amaçlı salonlar yer alacak. Beycik Mahallesi’nde Orduvar Akman’ı ziyaret eden Başkan Topaloğlu, Akman ile okulla ilgili sözleşmeye imza attılar. Yüklenici firmanın da hazır bulunduğu ziyarette, çalışmalara en kısa sürede başlanılması kararlaştırıldı. Akman’ın eşi Ülker Akman’ın da emekli öğretmen olduğunu hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Anaokulu ile ilgili projelerimiz hazır. 8 ay gibi kısa bir sürede 100 öğrenciye eğitim veren okulu Kemer’e kazandırmış olacağız” dedi. Topaloğlu, yapılacak olan anaokuluna Orduvar-Ülker Akman çiftinin isminin verileceğini sözlerine ekledi.

Anaokulu için imzalar atıldı!

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun girişimleriyle hayırsever turizmciler Ülker ve Orduvar Akman çifti tarafından Arslanbucak Mahallesi’ne 100 öğrenci kapasiteli 1100 metrekarelik Anaokulu kazandıracak. Belediyeye ait 436 ada 3 parseldeki 2 bin 96 metrekarelik arsaya yapılacak anaokulu içerisinde sınıflar, oyun alanları, yemekhane, mutfak, revir, idari ofisler, tuvaletler ve çok amaçlı salonlar yer alacak.

Başkan Topaloğlu, Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın, Tekirova Mahalle sorumlusu Adem Barış ile birlikte Beycik Mahallesi’nde Orduvar Akman’ı ziyaret etti. Ziyarette, Başkan Topaloğlu ve okulun yapımını üstlenen Orduvar Akman, söz konusu okulla ilgili olan sözleşmeye imza attılar. Yüklenici firmanın da hazır bulunduğu ziyarette, çalışmalara en kısa sürede başlanılması kararlaştırıldı.

Başkan Topaloğlu, Kemer’e bir anaokulu kazandırmak isteğini turizmci Orduvar Akman’a ilettiğini ve Akman’ın kabul ettiğini söyledi. Akman’ın eşi Ülker Akman’ın da emekli öğretmen olduğunu hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Eğitim varsa gelecek var sözüyle hareket ediyoruz. Anaokulu ile ilgili projelerimiz hazır. 8 ay gibi kısa bir sürede 100 öğrenciye eğitim veren okulu Kemer’e kazandırmış olacağız. Değerli büyüğümüz Orduvar Akman’a ve eşi hocam Ülker hanıma teşekkür ediyorum. Kemer’e şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Topaloğlu, yapılacak olan anaokuluna Orduvar-Ülker Akman çiftinin isminin verileceğini sözlerine ekledi.

Okulu yaptıracak olan Akman ise kendisinin ve eşinin uzun zamandır okul yaptırma düşüncesi olduğunu ifade ederek, “Bu düşüncemizi gerçekleştirmek istiyorduk. Necati başkan böyle bir konu ile bana gelince mutlu oldum ve hemen kabul ettim. Bugüne kadar geçmiş belediye başkanlarımız bu konuyla alakalı gelmediler. Başkanımızın bu hizmetine biz de elimizden gelen desteği veriyoruz. Elimizden geleni yaparız dedim. Kemerimize hayırlı olsun” dedi.