GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-05-2021 15:19   Güncelleme : 26-05-2021 15:19

Altuner’den AGC’ye ziyaret

Kırgızistan Kadınları ve İş İnsanları Derneği Genel Sekreteri Güneş Altuner, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) ziyaret etti. Altuner ziyarette, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Başkanı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, AGC Başkanı Mevlüt Yeni ve AGF Yönetim Kurulu Üyesi ve Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün ile yakın zamanda gerçekleştirilmesi planlanan Kırgızistan seyahati hakkında toplantı gerçekleştirdi.

Altuner’den AGC’ye ziyaret

Şüheda PARTAL

Kırgızistan Kadınları ve İş İnsanları Derneği Genel Sekreteri Güneş Altuner, AGF Genel Başkanı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, AGC Başkanı Mevlüt Yeni ve AGF Yönetim Kurulu Üyesi ve Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nde biraraya geldi.

Yakın zamanda gerçekleştirilmesi planlanan Kırgızistan seyahati hakkında toplantı gerçekleştirdiklerini bildiren Altuner, yaptığı açıklamada, “Ortak millî fikrin, ahlakın, duygunun, heyecanın, hatıra ve geleneklerin kişilerde meydana gelmesini ve kökleşmesini sağlayan ortak geçmişin, birlikte yapılmış tarihin, vicdanları ve zihinleri doğrudan doğruya birleştiren ortak dilin milletlerin meydana gelmesinde en önemli etkendir Milliyetçilik. Türk milliyetçiliği, ilerleme ve gelişme yolunda ve milletlerarası temas ve münasebetlerde, bütün çağdaş milletlere paralel ve onlarla dengeli bir şekilde birlikte, Türk toplumunun özel karakterlerini ve başlı başına bağımsız kimliğini saklı tutmaktır. Gerçi bize milliyetçi derler; ama biz öyle Milliyetçileriz ki, bizimle işbirliği eden bütün milletlere saygı ve uyum gösteririz. Onların milliyetlerinin bütün gerçeklerini tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde bencilce ve mağrurca bir milliyetçilik değildir. Kısaca; Mazlum milletlerin kurtuluş çabalarına da ışık tutan Atatürk’ün Milliyetçilik ilkesi bencil değildir. Irkçı değildir. Dağıtıcı değil, toplayıcı ve bütünleştiricidir. Onun Milliyetçiliği kaderde, kıvançta, tasada bir olmanın mutluluğundan doğan yepyeni ve gerçekçi Türk Milliyetçiliğidir. Bütün bu tanım, amaç ve hedefler doğrultusunda Türk Dünyasında da etkili projeler ve Antalya'da bulunan Kırgızistan Kadınları ve İş İnsanları Derneği de dahil olmak üzere Türk Devletleri Derneklerine özverili destek ve katkıları olan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Mevlüt Yeni ile birlikte yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladığımız Kırgızistan Seyahatimiz hakkındaki toplantımızı yaptık. Toplantımızda bulunan ve desteğini esirgemeyen Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun'a da Kırgızistan Kadınları ve İş İnsanları Derneği Başkanı Peri Asanaalieva adına teşekkür ederiz” dedi.