KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 27-08-2020 13:09   Güncelleme : 27-08-2020 13:09

Altın Portakal Sinema Okulu Başvuruları Açıldı!

3-10 Ekim tarihleri arasında 57. kez gerçekleşecek Antalya Altın Portakal Film Festivali, geleceğin sinemacılarına destek olmaya bu yıl da devam ediyor. Geçen yıl ilk kez düzenlenen ve 150 öğrenciyi ağırlayan Altın Portakal Sinema Okulu için başvurular açıldı. Bu yıl 4-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Altın Portakal Sinema Okulu etkinlikleri çevrimiçi yapılacak.

Altın Portakal Sinema Okulu Başvuruları Açıldı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde sinemaseverlerle buluşacak Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin gençlik projesi Altın Portakal Sinema Okulu, geleceğin sinemacılarına hayallerine ulaşmalarında destek olmayı ve ilham vermeyi amaçlıyor. Altın Portakal Sinema Okulu’na bu yıl Türkiye’deki üniversitelerde Radyo, Televizyon, Sinema, Medya, İletişim ve Görsel Sanatlar eğitimi alan 200 öğrenciseçilecek. Başvurular sonucunda seçilen öğrencilere özel olarak her sabah canlı dersler yapılacak. Bu derslerde sinema sektörünün önde gelen isimleri öğrencilerle tecrübelerini paylaşacak.

 

Festival, Altın Portakal Sinema Okulu’na katılamayan sinemaseverleri de unutmuyor. Herkesin erişimine açık olarak yayınlanacak söyleşi ve röportaj videoları ile Türkiye’nin dört bir yanından sinemaseverlere ulaşmak amaçlanıyor. Bu videolar, festival sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcekin geçen yıl belirttiği gibi Gençler üretecek, Antalya gençlerle birlikte yükselecek” sloganıyla yola çıkan Altın Portakal Sinema Okulu için son başvuru tarihi 11 Eylül Cuma. Sinema öğrencileri başvuru formuna festival web sitesi üzerinden ulaşabilirler.

Başvuru formu için; https://tinyurl.com/yysl25e9

Haberle ilgili basın bülteni ve görseller için; https://tinyurl.com/y64csj29

 

www.antalyaff.com

 

Basın İlişkileri

Merve Genç merve.genc@antalyaff.com

Cansu Uzun Gün cansu.uzun@antalyaff.com

 

https://www.youtube.com/AntalyaFF

https://www.facebook.com/AntalyaFF/

https://twitter.com/antalyaff

https://www.instagram.com/antalyaff/