ANTALYA
Giriş Tarihi : 20-06-2024 12:28

Alanya'da sahillerde ve banklarda yatanlara zabıta müdahalesi

Otellerin yüzde yüz doluluk oranına yaklaştığı Alanya'da yer bulamayıp sahillerde ve parklarda yatanlara zabıta ekipleri müdahale etti.

Alanya'da sahillerde ve banklarda yatanlara zabıta müdahalesi

Otellerin yüzde yüz doluluk oranına yaklaştığı Alanya'da yer bulamayıp sahillerde ve parklarda yatanlara zabıta ekipleri müdahale etti. Bayram sebebiyle rutin denetimlerini sıklaştıran ve bazı vatandaşların sahiller ile parkları kalacak yer olarak seçmesine göz yummayan Alanya Belediyesi zabıta ekipleri, Kurban Bayramı boyunca bin 288 işlem uyguladı.

Zabıta ekipleri, şu ana kadar kaldırım işgalinden dilenciliğe, izinsiz çadırlardan park ve yeşil alanlarda uygunsuz yatanlara kadar 8 kalemde toplam bin 288 işlem yaptı. Belediye Zabıta ekiplerinin 15-18 Haziran günleri arasında kalem kalem yaptığı işlemler ise şu şekilde: Kaldırım işgali yapan araçlara uygulanan idari yaptırım tutanağı sayısı: 87, otobüs durağı işgali yapan araçlara uygulanan idari yaptırım tutanağı sayısı: 17, park ve yeşil alanlarda alkol alan şahıslara uygulan idari yaptırım tutanağı sayısı: 11, dilencilik yapan şahıslara uygulanan idari yaptırım tutanağı sayısı: 17, sahil ve yeşil alanlara izinsiz kurulduğu için kaldırılan çadır sayısı: 144, çadırı kaldırılan şahıs sayısı: 462, çimler üzerinde ve yeşil alanlarda uygunsuz vaziyette yattığı için kaldırılan şahıs sayısı: 398 ve kamu alanlarına uygunsuz park ettiği için kaldırılan araç sayısı: 152 (İHA)

AdminAdmin