ANTALYA
Giriş Tarihi : 30-01-2020 08:55

Alanya'da 'Hoş geldin komşum' projesi

Alanya Belediyesi, şehre yeni taşınanlar ile güçlü bağların oluşturulması için 'Hoş geldin komşum' projesini başlattı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 'Hoş geldin komşum' paketiyle gerçekleştirdiği ziyaretlerle projenin startını verdi.

Alanya'da 'Hoş geldin komşum' projesi

Alanya Belediyesi, komşuluk ilişkilerini güçlendirmeye dikkati çekmek, şehre yeni taşınan vatandaşlara belediyenin çalışmalarını anlatmak, ihtiyaç duyabilecekleri kurum ve hizmetlerle ilgili bilgiler vermek amacıyla 'Hoş geldin komşum' projesini hayata geçirdi.

BAŞKAN YÜCEL'DEN KAHVE VE FİNCANLI ZİYARET

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, proje kapsamında ilk ziyaretini matematik öğretmeni Sibel Kurt'a gerçekleştirdi. Başkan Yücel'i karşısında gören ev sahibi Kurt, mutluluğunu dile getirdi. Başkan Yücel de kendisine içerisinde 2 fincan, Alanya haritası, kahve paketi ve Alanya'daki önemli kamu kurum ve kuruluşlarının iletişim numaraları olan kutuyu hediye etti.

YÜCEL: 40 YIL HATIRIMIZ OLSUN İSTEDİK

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, diğer ziyaretlerini ise Mahmutlar Mahallesi'nde gerçekleştirdi. Ev hanımı Şermin Akgül ve ardından turizmci Bülent Avşar'ın evlerine konuk olan Başkan Yücel, şehir ve çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendirirdi. Projeyle ilgili açıklama yapan Başkan Yücel, "Şehrimize yeni taşınan vatandaşlarımızı güzel şekilde karşılamak, çalışmalarımız hakkında bilgilendirmek ve ihtiyaç duyabilecekleri durumlarda yapması gereken temel bilgileri içeren bu projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Hediye paketimizde bulunan kahvenin 40 yıl hatırı olsun istedik. Şehrimize taşınan yerli yabancı bütün vatandaşlarımıza hoş geldin diyor, hepsine güzel günler diliyorum" dedi.

PROJE DEVAM EDECEK

Alanya Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışma kapsamında görevliler, Alanya ve belediye hakkında bilgilendirme yaparak, Başkan Yücel'in mektubunun da yer aldığı hediye paketlerini, yeni taşınan vatandaşlara takdim edecek. Hediye çantası içerisinde Alanya haritası, Alanya telefon rehberi, Alanya muz lokumu, kahve ve 2 fincan yer alacak. Komşuluk ilişkilerinin unutulmaya başlandığı bu günlerde başlatılan projenin bundan sonra da ivedilikle devam edeceği açıklandı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in başlattığı Hoş geldin komşum ziyaretleri vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

(DHA)