YAŞAM
Giriş Tarihi : 04-06-2022 01:19

Alacasu’da çevre ve deniz dibi temizliği

Dünya Çevre Haftası dolayısıyla her yıl çok sayıda yerli ve yabancı misafirin akın ettiği Çamyuva Mahallesindeki Alacasu koyunda Kemer Belediyesi’nin destekleriyle Suda Arama Kurtarma Derneği (SKUT) üyeleri, öğrenciler ve otel personellerinin katılımıyla çevre ve deniz dibi temizliği yapıldı.

Alacasu’da çevre ve deniz dibi temizliği

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi’nin destekleriyle Dünya Çevre Haftası dolayısıyla Çamyuva Mahallesindeki Alacasu Koyunda yapılan çevre ve deniz dibi temizliği yapıldı. Temizliğe, Kemer Belediye Başkan Vekili Mustafa Bilici, Başkan Yardımcısı Baki Yalın, Temizlik İşleri Müdürü Hasan Canlı, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Genel Sekreteri Ayşegül Zeybek Uçar, Suda Arama Kurtarma Derneği (SKUT) üyeleri, öğrenciler ve otellerin personeli katıldı.

Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı misafirin akın ettiği Alacasu Koyu sahilinde çevre temizliğine katılan Belediye Başkan Vekili Bilici ve beraberindekiler, çevre kirliliğine dikkat çekmek ve çevre duyarlılığı oluşturmak amacıyla torba torba çöp topladı. Etkinliğe katılan SKUT üyeleri de deniz dibinde temizlik yaptı. Çevre temizliğinde ve deniz dibinde pet şişeler, otomobil lastiği, izmarit, poşet ve diğer atıkların gelişigüzel etrafa atıldığı görüldü.

Farkındalık yaratmak amacıyla Dünya çevre Haftasında temizlik yaptıklarını belirten Başkan Vekili Bilici, doğanın kıymetini bilmek gerektiğini söyledi. Bilici, iklim değişikliğini dikkate almak için doğayı kirletmemek gerektiğini ifade ederek, “Maalesef elimizdeki çöpleri her yere atıyoruz. Bu alışkanlığımızdan vazgeçmemiz gerekiyor. Çevremizi her zaman temiz tutmalıyız. Burada güzel bir etkinlik oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AdminAdmin