KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 05-11-2020 13:48   Güncelleme : 05-11-2020 13:48

AKS'ye sanal ziyaretçi akını

Antalya Kültür Sanat'ın (AKS) 1 Kasım'da pandemi dolayısıyla sanal olarak ziyarete açtığı 'Nisyân-Kadim Antalya'nın Güncel Portresi' sergisi, sanatseverlerden büyük ilgi gördü. Sergi ilk 4 günde 10 bini aşkın sanal ziyaretçiyi ağırladı.

AKS'ye sanal ziyaretçi akını

ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, sergiye sanatseverin çok yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti. Davut Çetin, “Sergimizi sanal ortamda açarak Antalya'da daha önce yapılmamış bir şeyi denedik. Sanal sergimize sadece kentimizden değil Antalya Kültür Sanat'ın dünyanın pek çok noktasındaki takipçilerinin de ilgi göstereceğinden emindik. İlk 4 günde de sergimizi gezen 10 bin 461 kişi ile ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumuzu anladık" dedi.
'AKS'NİN KENT İÇİN ÖNEMLİ MİSYONU VAR'
AKS'nin 2015 yılından bu yana Antalya için önemli misyon üstlendiğini aktaran Başkan Çetin, “AKS faaliyete geçtiği günden bu yana şehrin hem kültürel hem de sosyal gelişimine büyük katkı koydu. Antalya'yı Ara Güler, Pablo Picasso, Andy Warhol gibi dünyaca ünlü isimlerin eserleriyle buluşturduk. Kentimizin hafızası Hüseyin Çimrin ve Giray Ercenk gibi önemli isimlerin Antalya kitaplarını yayımladık. Bunların yanında atölye çalışmalarıyla gençlerimiz ve çocuklarımıza sanat sevgisini aşıladık. Yetişkinlere özel sanat eğitimleri düzenledik. Konserler, söyleşiler ve çok sayıda etkinliğe imza attık. Kısacası Antalya'nın kültür ve sanat anlamında çok büyük açığını doldurduk" şeklinde konuştu.
PANDEMİYE RAĞMEN ETKİNLİKLER DURMADI
AKS'nin bu misyonu Covid-19 pandemisine rağmen sürdürdüğünü de kaydeden Davut Çetin, “Nisan ayından bu zamana kadar online felsefe konuşmaları programları, dijital etkinlikler ve söyleşiler düzenledik. Kasım ayında da bu seriyi Antalya'nın ilk sanal sergisini açarak sürdürdük. Etkinliklerimiz bundan sonra da devam edecek" ifadelerini kullandı.
Nisyân-Kadim Antalya'nın Güncel Portresi sergisini gezen tüm sanatseverlere teşekkür eden Başkan Çetin, “Sanal sergimiz 2021 yılı Haziran ayına kadar devam edecek. Ziyaret etmek isteyen sanatseverlerimiz www.antalyakultursanat.org.tr adresinden gezebilir" dedi.

(DHA)