KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 26-01-2020 15:50

AKM'de piyano keyfi

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO) klasik müzik severleri bu kez üflemeli çalgılar eşliğinde piyano konserinde buluşturdu.

AKM'de piyano keyfi

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleşen konserde orkestrayı İzmir Devlet Senfoni Orkestrası şefi ve genel müzik direktörü Hakan Şensoy yönetirken, başarılı piyano sanatçısı Özgür Ünaldı da solist olarak izleyenlerin karşısına çıktı.

Konser, Özgür Ünaldı'nın piyanosuyla besteci G.Rossini'nin 'Hırsız Saksağan Operası Uvertürü'nü seslendirmesiyle başladı. Ünaldı, besteci G. Gershwin'in caz müzikle senfonik müziği başarıyla sentezlediği ünlü 'Mavi Rapsodi' isimli eserini de üflemeli çalgılardan oluşan orkestra eşliğinde seslendirdi.

Türkiye'de ve yurt dışında düzenlenen uluslararası birçok yarışmalarda başarıları ve ödülleri bulunan, halen Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda yardımcı doçent olarak görev yapan sanatçı Özgür Ünaldı ayakta alkışlandı, çiçekle teşekkür edildi.

Konserin ikinci bölümünde de orkestra G. Rossini'nin 'Cezayir'de Bir İtalyan Kızı Operası Uvertürü' ve K. Weill'ın 'Üç Kuruşluk Opera Süiti'ni yorumladı.

(DHA)