ANTALYA
Giriş Tarihi : 21-10-2019 09:35

AKİBDER işsizlikle mücadele edecek

Antalya'da 2018 yılında kurulan Akdeniz Özel İstihdam Büroları Derneği (AKİBDER), Antalya Valiliği onayıyla faaliyetine başladı. Dernek Başkanı İskerden Işık, amaçlarının işsizlikle etkin şekilde mücadele etmek olduğunu söyledi.

AKİBDER işsizlikle mücadele edecek

AKİBDER Başkanı İskender Işık, üyelerinin tamamının, Türkiye İş Kurumu tarafından yetki belgesi verilen özel istihdam büro sahipleri olduğunu söyledi. Derneğin kuruluş amacının, ülkemizde işsizlik ile mücadele, genç işsizliğin azaltılması ve sürdürülebilir iş imkanlarının sağlanması konusunda çalışmalar yapmak olduğuna dikkat çeken Başkanı Işık, "Bu bağlamda dernek üyesi özel istihdam ofisleri yılda yaklaşık 5 bin kişiyi işe yerleştiriyor. İşletmelerin personel ihtiyaçlarını karşılıyor" dedi.

İŞ ARAYANLARIN SORUNLARINA DİKKAT ÇEKMEK

Ayrıca iş arayan kişilerin karşılaştığı sorunları en aza indirerek, iş bulmalarının önündeki engelleri kaldırmak ve işverenlerin iş arayanlara daha hızlı ve kolay erişimini sağlamanın öncelikleri arasında olduğuna dikkat çeken Işık, "Derneğimiz üyesi olan özel istihdam ofislerinin de karşılaştığı sorunların çözümü için faaliyet göstermekte. Bu bağlamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye iş Kurumu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ile Antalya'da faaliyet gösteren İNKAY, TÜROFED ve AKTOB gibi dernek ve birliklerle de temas halinde" dedi.

İskender Işık, AKİBDER olarak, 2020 yılında işsizlikle etkin mücadele ve iş arayanlara destek olmak için yoğun bir şekilde çalışacaklarını söyledi.

(DHA)