ANTALYA
Giriş Tarihi : 06-12-2019 16:43

Akdeniz Üniversitesi'nde Erasmus konferansı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) tarafından 'Erasmus'tan Erasmus Manifestosuna Geçiş: Avrupa Birliği'nde Eğitim Politikaları' başlıklı konferans düzenlendi.

Akdeniz Üniversitesi'nde Erasmus konferansı

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa Dr. Yücel Sivri'nin konuşmacı olarak katıldı. Sunuş konuşmasını yapan AKVAM Müdürü Prof. Dr. Hale Balseven, "Erasmus Avrupa'nın ortak bir sanat ve bilim anlayışının çatısı altında birleşmesini hümanizmin birinci koşulu saymıştır. Sadece döneminde değil bugün hala çok okunan bu büyük filozofu düşünme ve anlama fırsatı olacak. AKVAM kurulduğu 2003 yılından bu yana iktisadi, sosyal ve kültürel boyutlarıyla Avrupa bölgesini irdeleyen araştırma ve yayın faaliyetlerinde bulunmaktadır. Merkez yönetim kurulu olarak 2020 yılında Avrupa Birliği'nin iktisadi ve sosyal meselelerini ele alan ve Türkiye'nin bu politikalara uyumunu tartışan uzun soluklu projeler gerçekleştirmek arzusundayız. Özellikle öğrencilerimizi bu projelere dahil etmek istiyoruz" dedi.
Konferansta konuşan Dr. Yücel Sivri ise Erasmus Programının Avrupa Birliğinin hayata geçirdiği karşılıksız bir teşvik programı olduğunu söyledi. Dr. Sivri, "Erasmus programının amacı yüksek öğrenim gören gençleri, akademisyenleri ve yükseköğretim kurumlarını farklı işbirlikleri kapsamında deneyim elde etmelerini sağlamak üzere kısa vadede desteklemektir. Zamanla dünyanın en önemli eğitim destek programı haline gelen Erasmus programı bugüne değin milyonlarca öğrenciye destek sundu" diye konuştu.

(DHA)