YAŞAM
Giriş Tarihi : 31-12-2021 21:03   Güncelleme : 31-12-2021 21:03

Aka ve Gül’den yağış sonrası inceleme

Kemer Belediye Başkan Vekili İsmail Aka ve Başkan Yardımcısı Emin Gül, şiddetli yağış ve fırtına sonrası ilçe genelinde meydana gelen hasar tespit çalışmalarına katılarak incelemede bulundu.

Aka ve Gül’den yağış sonrası inceleme

Kemer Belediye Başkan Vekili İsmail Aka ve Başkan Yardımcısı Emin Gül, METEM Lisesi’nin tuvaletlerinin uçan çatısını, lise yakınındaki dağ kenarında meydana gelen heyelan alanını ve Kuzdere Mahallesindeki Ağva Deresinde incelemelerde bulundu. Belediye ekiplerinden bilgi alan Aka ve Gül, belediye ekiplerinin ilçe genelinde yaptığı hasar tespit çalışması sonrası en kısa sürede zarar gören bölge ve vatandaşlarla ilgili çalışma yapılacağı belirtti.

Kemer Belediye Başkan Vekili Aka, yaptığı açıklamada, “Çok şükür bölgemizde büyük bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Sel ve su baskınlarının yaşanabileceği bazı alanlarımız vardı. Önceden aldığımız tedbirler sayesinde büyük olumsuzluklar yaşanmadı. Fakat az da olsa meydana gelen zararlara ekip arkadaşlarımızla anında müdahale etmeye çalıştık.” dedi.

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ise şunları kaydetti:

“Kırmızı kod uyarısından sonra hemen istişare toplantısı yaptık. Gerekli tüm önlemlerimizi aldık. Belediye ekiplerimiz sürekli sahada devriye gezdi. İhtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza yetişmeye çalıştık. Çok şükür büyük bir olayla karşılaşmadık. Belediye olarak halkımızın yanında olmaya çalıştık. Fırtına ve yağıştan etkilenen bazı yerler var. Oralarda da hasar tespit çalışması yapacağız ve belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu. (Haber Merkezi)