SİYASET
Giriş Tarihi : 10-03-2021 08:43   Güncelleme : 10-03-2021 08:43

AK Parti'den 'Böcek görevinin başına dönsün' çıkışı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısında konuşan AK Parti Grup Sözcüsü Ali Çetin, Başkan Muhittin Böcek'in, taburcu olmasına rağmen görevinin başına tam anlamıyla dönmediğini ileri sürdü. Başkanvekili Deniz Filiz ise Böcek'in görevinin başında olduğunu kaydetti.

AK Parti'den 'Böcek görevinin başına dönsün' çıkışı

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısı yapıldı. Başkan Vekili Deniz Filiz başkanlığında gerçekleşen toplantıda, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla, kadın meclis üyelerine Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından çiçek gönderildi. Grup sözcüleri, gündemle ilgili konuşmaların ardından tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

'TİYATRO OYNANIYOR'

AK Parti Grup sözcüsü Ali Çetin, Antalya Şehir Tiyatroları'na bağımsız milletvekili Ahmet Şık'ın kardeşi Uğur Şık'ın atanmasına tepki gösterdi. Çetin, “Dünya Tiyatrolar Günü'nde böyle tiyatro görülmedi ve tüm Antalya halkı seyirci. Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'na yaptığınız atamada büyük bir sanatçı mıdır bilmiyoruz ama Antalya'da sanatçı mı kalmadı diye soruyoruz. En önemlisi gizliden değil, açıkça size oy veren, destekleyen ittifak ortağınız bu atamaya ne diyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni daha dikkatli davranmaya davet ediyoruz" dedi.

'BELEDİYE BÖYLE YÖNETİLMEZ'

Koronavirüs tedavisi nedeniyle yaklaşık 5 ay hastanede tedavi gören Muhittin Böcek'in taburcu olmasına rağmen görevinin başına tam anlamıyla dönmediğini söyleyen Çetin, “Hastalığının ardından 7-8 meclis geçmesine rağmen Muhittin Böcek meclise katılmıyor. Antalya hizmet bekliyor. Böyle Antalya yönetilemiyor. Vekalet verirsiniz başkan vekili yönetir. Belediye bu şekilde yönetilmez. Vatandaşların randevu talepleri havada kalıyor. Esnaf dertli. Başkan dönemeyecek durumdaysa vekaletini verip vekil olan başkanın bu konulara el atmasını istiyoruz" diye konuştu.

'27 YILDIR DEVLET MEMURLUĞU YAPIYOR'

Meclisi yöneten Deniz Filiz ise AK Partili Çetin'in iddialarına cevap vererek, Uğur Şık'ın 27 yıldır devlet memurluğu yaptığını söyledi. Filiz, “1993 yılında Antalya Devlet Tiyatrosu'nun açtığı sınavı kazanarak devlet memuru olarak çalışmaya başlamıştır. 2000 yılında evliliği dolayısıyla Adana'ya gitmiş ve orada çalışmıştır. 2019 yılında Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Bölümü'nde çalışmaya başlamıştır ve geçtiğimiz günlerde belediyemize nakli yapılmıştır. 27 yıldır devlet memurluğu görevini sürdürmektedir ve naklen belediyemize geçişi yapılmıştır" dedi.

'BAŞKANIMIZ GÖREVİNİN BAŞINDA'

Çetin'in Başkan Böcek'in görevinin başına geçmediği iddiasına yanıt veren Filiz, “Büyükşehir belediyelerinde belediye başkanının bulunmadığı toplantılarda belediye meclis başkan vekilleri toplantılara devam eder. Başkanımızın olmaması işlerin aksadığı ya da yürümediği noktasında bir olumsuzluk yaratmamaktadır. Başkanımız konulara hakimdir. Bizim bütün belediyelerimiz tıkır tıkır çalışmaktadır. Meclis ve makam için usul olarak hiçbir sıkıntı yoktur. Başkanımız görevinin başındadır" diye konuştu.

EN ÖN SIRADAN EN ARKA SIRAYA

Muhittin Böcek'in hastalık sürecinde meclisi yöneten ve Belediye Başkan Vekilliği görevini yürüten Mehmet Hacıarifoğlu ise en arka sırada oturdu. Geçen aylarda Muharrem İnce'nin kuracağı partiye katılacağını belirterek CHP'den istifa eden İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru da istifasının ardından ilk defa meclis toplantısına katıldı.

Toplantıda 125 madde ve önerge görüşülüp oylandı. Toplantının cuma günü saat 14.30'da devam etmesine oy çokluğuyla karar verildi.

(DHA)