GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-07-2024 19:15

AGF yönetimi Mersin’de buluştu

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Yönetim Kurulu, Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti Derneği (MEİGDER) Başkanı ve AGF Genel Başkan Yardımcısı A. Vahap Şehitoğlu ev sahipliğinde Mersin’in Tarsus ilçesinde biraraya geldi. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve AGF Genel Saymanı Ahmet Duran Yenigün’ün de aralarında olduğu 7 ilden kente gelen gazeteciler, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Gençlik Kampı’nda üç gün süren buluşmada, sektörün sorunlarını masaya yatırırken, Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerini de tanıma şansı buldu.

AGF yönetimi Mersin’de buluştu

Şüheda PARTAL

AGF Yönetim Kurulu Mersin’de buluştu. MEİGDER ev sahipliğinde Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tarsus Gençlik Kampında 28-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen buluşma kapsamında konuk gazeteciler, sektörün sorunlarını masaya yatırarak çözüm önerileri sunarken, Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerini tanıma şansı da buldu.

BAŞKAN VAHAP SEÇER’E ZİYARET

Buluşmanın ilk gününde, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Başkanı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Gaye Coşkun, Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti Derneği (MEİGDER) Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı (GGF) Başkanı Mehmet Çelik, AGF Genel Saymanı Ahmet Duran Yenigün ve 7 il ile 4 ilçeden kente gelen gazeteciler cemiyetlerinin başkanları, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti.

Ziyaret esnasında, Tarsus Gençlik Kampı’nda MEİGDER ev sahipliğinde düzenlenecek olan ‘Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi Toplantısı’na ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Ziyarette ayrıca, basına yapmış olduğu katkılardan dolayı Başkan Seçer’e teşekkür plaketi takdim edildi. Gazeteciler, Seçer’e medyaya verdiği destekten dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, Başkan Seçer de ziyaretlerinden dolayı konuk gazetecilere teşekkür etti.

ÇİĞKÖFTE PARTİSİ

Ziyaretin ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Tarsus ilçesinde bulunan Tarsus Gençlik Kampı ve Berdan Konuk Evinde ağırlanan gazeteciler için çiğ köfte partisi düzenlendi. Akşam yemeğinin ardından düzenlenen çiğ köfte partisinde Adıyamanlılar Mersin Derneği-Vakfı Başkanı Hacı Sarıdoğan’ın kendi eliyle hazırladığı çiğ köftenin tadına bakan gazeteciler keyifli bir akşam geçirdi.

SEKTÖRÜN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Buluşmanın ikinci günüde ise AGF yönetim kurul toplantısı gerçekleştirdi. AGF Genel Başkanı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun’un başkanlığında Tarsus Gençlik Kampı’nda düzenlenen toplantıya, Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti Derneği (MEİGDER) Başkanı ve AGF Genel Başkan Yardımcısı A. Vahap Şehitoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve AGF Genel Başkan Yardımcısı Nihat Mazmanoğlu, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve AGF Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Tuncel, Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı ve AGF Genel Saymanı Ahmet Duran Yenigün, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve AGF İkinci Başkanı Ali Cihangir, AGF Genel Başkan Yardımcısı Arslan Deveboynu, Yönetim Kurulu Üyeleri İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar ile Ersin Şimşek, İlyas Bayraktar ve Sinan Çeviren katıldı.

Toplantıda, gazetecilik mesleğinin mevcut sorunları detaylı bir şekilde ele alındı. Katılımcılar, her ilde yeni nesil gazetecilik eğitimi verilmesi konusunda fikir birliğine vardı. Bu eğitimlerin, gazetecilik mesleğinin kalitesini artırmak ve yeni nesil gazetecilerin daha donanımlı bir şekilde yetişmesini sağlamak amacıyla düzenleneceği belirtildi.

AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, gazetecilik mesleğinin zorluklarına değinerek, “Her geçen gün dijitalleşen dünyada, gazetecilik mesleğinin önemi daha da artmaktadır. Bu bağlamda, her ilde düzenlenecek gazetecilik eğitimleri ile meslektaşlarımızın bilgi ve becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Toplantı sonrası Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çelik ile görüş alışverişinde bulunuldu.

SAKLI BAHÇE’DE GALA YEMEĞİ

Konuk gazeteciler toplantılarını gerçekleştirirken eş ve çocukları ise kano etkinliği ve Survivor parkurunda keyifli dakikalar geçirdi. Aileleri ile birlikte Tarsus Hayvanat Bahçesini de gezen gazeteciler, Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerini de tanıma şansı buldu. Gezi sonrası Tarsus Şelalesi Saklı Bahçe’de düzenlenen gala yemeğinde bir araya gelen gazeteciler keyifli bir akşam geçirdi.

Yemekte konuşan AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, birliktelik mesajı vererek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MEİGDER Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çelik ile katılımcılara teşekkür etti.

TARSUS GENÇLİK KAMPI PERSONELİNE TEŞEKKÜR

Öte yandan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun 28-30 Haziran tarihleri arasında yapılan ve Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Başkan ve yönetiminin de katıldığı Mersin buluşmasına ev sahipliği yapan Tarsus Gençlik Kampı, çalışkan, cana yakın ve güler yüzlü personeli ile gazeteci konuklarından tam not aldı.

Etkinlik boyunca konuklarla yakından ilgilenen Tufan Dokucu önderliğindeki personel, geç saatlere kadar süren eğlenceli etkinlikte adeta arı gibi çalışarak alkış topladı.

Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyet Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer olmak üzere Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu ile kamp sorumlusu Tufan Dokucu ve personeline gösterdikleri konukseverlik için minnettar olduğunu dile getirerek, “Beklentilerimizin de üzerinde mükemmel bir ortamda yakın ilgi ile karşılandık. İl dışından gelen misafirlerimiz bile bu ilgi karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bu nedenle emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederim” diye konuştu.

AdminAdmin