ANTALYA
Giriş Tarihi : 11-11-2019 09:05

AGF, Mevlüt Yeni ile ‘devam’ dedi

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun (AGF) 3.Olağan Genel Kurul Toplantısı Kemer’de bulunan Fame Residence Otel’de gerçekleştirildi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Burdur, Isparta, Alanya’dan federasyon üyesi gazetecilerin katıldığı toplantıda yapılan seçimlerde 2 dönemdir AGF Başkanı olan Mevlüt Yeni oy birliği ile yeniden genel başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

AGF, Mevlüt Yeni ile ‘devam’ dedi

AGF 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı Kemer’de bulunan Fame Residence Otel’de Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı ve AGF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Duran Yenigün’ün ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya AGF delegeleri olan Antalya, Alanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Burdur, Isparta’dan cemiyet başkanları ve federasyon delegeleri katıldı. Toplantıya katılan gazeteciler için Kemer gezi turu da düzenlendi. Gazeteciler ayrıca Olympos Teleferik ile Tahtalı Dağı’nın zirvesine çıkarak manzaranın keyfini çıkardı.

2 gün süren toplantıya Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Sivil Toplumla İlişkiler Antalya İl Müdürü Hüseyin Kurtay katılarak delegelere hitaben medyanın önemi üzerine birer konuşma yaptılar.

Toplantının son gününde ise seçimler gerçekleştirildi. Divan başkanlığını Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir yaptığı kongrede 2 dönemdir AGF başkanlığı yapan Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni yeniden oy birliği ile yeniden başkan seçildi.

Mevlüt Yeni yaptığı konuşmada delegelere yeniden genel başkanlığına seçtikleri için teşekkür etti. Yeni, “Kuruluşumuzdan bu yana emeği geçen bu günlere gelmemizde bize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. AGF Akdeniz bölgesinin medya çatı örgütüdür. Biz ye iç gez Federasyonu veya Cemiyetleri değiliz. Bölgedeki meslektaşlarımızın sorunları, dertleri bizim derdimizdir. Sorunlarımızın çözümü için, birlik beraberlik için, bölgesel bir yapılanmaya ihtiyaç vardı. Bizler bu amaca hizmet etmek üzere yola çıktık emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Kimsenin arka bahçesi değiliz, tabela Derneği, Federasyonu asla değiliz. Sektörümüzün sorunları için il il çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Yeni, “AGF sadece kendi sektörünün sorunlarına değil var olduğumuz bölge ve illerin tanıtımına, sorunların çözümüne katkı koymak adına elini değil gövdesini taşın altına koyan bir kurumdur” diye konuştu.

VALİ KARALOĞLU'NDAN TEBRİK MESAJI

Antalya Valisi Münir Karaloğlu AGF Başkanı Mevlüt Yeni'yi sosyal medya hesabından tebrik etti. Karaloğlu tebrik mesajında "Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Olağan Genel Kurulu seçiminde yeniden AGF Genel Başkanı seçilen Mevlüt Yeni'yi tebrik ederim" dedi.

Yapılan seçimler sonucunda Mevlüt Yeni’nin başkan olduğu AGF’de Yönetim Kurulu Asil üyeliklerine Ali Cihangir, Şevket Karahan, Ahmet Yetişen, Ahmet Duran Yenigün, Gaye Coşkun, Didem Gürses, Adnan Taraşlı ve Arslan Deveboylu seçilirken, yedek üyeler ise Şükrü Tozluklu, Mehmet Ali Gürses, Arzu Erkorkmaz, Sinan Çeviren ve Gülsüm Gözenler oldu.

Denetleme Kurulu’na Kürşat Tuncel, Bostan Yılmaz ve Suat Ekiz seçilirken, yedek denetleme kurulu ise Saffet Yenigün, Sedat İskenderoğlu ve Seda Kara’dan oluştu.

Disiplin Kurulu Asil üyeliklerine Abdülkadir Kalender, Ercan Taraşlı ve Lütfi Taner Deniz seçilirken, yedek üyeler ise Şükran Sibel Atasoy ve Emre Altuğ oldu.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Delegeleri ise, Mevlüt Yeni, Ali Cihangir, Şevket Karahan, Ahmet Yetişen, Ahmet Duran Yenigün, Gaye Coşkun, Didem Gürses, Adnan Taraşlı, Arslan Deveboylu, Abdülkadir Kalender, Şükrü Tozluklu, Şükran Sibel Atasoy, Bostan Yılmaz, Sinan Çeviren, Fazıl Tunç, Birol Bebek, Kürşat Tuncel ve Arzu Erkorkmaz oldu.