GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-04-2021 14:25   Güncelleme : 04-04-2021 14:25

AGF Heyeti’nden Hatay ziyareti

Aralarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de olduğu Antalya, Alanya, Burdur, Isparta, Kahramanmaraş, Osmaniye, İskenderun ve Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin yer aldığı Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Olağanüstü Genel Kurulu öncesi Hatay’a giden yönetim kurulu üyeleri, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı ziyaret ettiler. AGF heyeti ayrıca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz ile de yemekte bir araya geldiler.

AGF Heyeti’nden Hatay ziyareti

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) ev sahipliğinde yapılan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde Hatay’a giden AGF Genel Başkanı Mevlüt Yeni ve beraberinde bulunan yönetim kurulu üyeleri HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ile birlikte Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı makamında ziyaret ettiler.

MEDENİYETLER ŞEHRİ HATAY’DA OLMAKTAN MUTLUYUZ

Gerçekleştirilen ziyarette Medeniyetler Şehri Hatay’a gelmekten mutlu olduklarını ve federasyonun çalışmaları hakkında Vali Doğan’a bilgiler aktaran AGF Genel Başkanı Mevlüt Yeni, “Federasyonumuz Akdeniz Bölgesi’nde bulunan illerimizden oluşuyor. Üye cemiyetlerimizle her zaman istişare halindeyiz. Federasyonumuzun yaklaşık bir yıl önce gerçekleştireceği olağanüstü genel kurulu pandemi nedeniyle ertelenmişti. Aldığımız tedbirler kapsamında genel kurulumuzu Medeniyetler Şehri Hatay’da bulunan kurucu cemiyetimiz Hatay Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde gerçekleştireceğiz. Bizleri makamınızda kabul ettiğiniz için teşekkür ediyor, görevinizde başarılar diliyorum” dedi.

VALİ DOĞAN’DAN AGF GENEL BAŞKANI YENİ’YE TEŞEKKÜR

Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Hatay Valisi Rahmi Doğan, Akdeniz Bölgesi’nin değişik illerinden gelen Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarını Hatay’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını, Hatay Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde yapılacak olan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nun alacağı kararların hayırlı olmasını, bundan sonraki yönetimde görev alacak olan AGF Genel Başkanı Mevlüt Yeni ve beraberinde bulunan yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi.

YENİ VE TEMİZYÜREK’TEN VALİ DOĞAN’A TEŞEKKÜR BELGESİ

Gerçekleştirilen ziyarette yapılan konuşmaların ardından AGF Başkanı Mevlüt Yeni ve HGC Başkanı Abdullah Temizyürek, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne gösterdiği hassasiyet ve ilgiden dolayı Hatay Valisi Rahmi Doğan’a bir teşekkür belgesi takdim edildi.

SAVAŞ VE ERYILMAZ’DAN YEMEK

AGF heyeti, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Doç. Dr. Lütfü Savaş ile de Hatay Gastronomi Evi'nde kahvaltıda buluştu. Hatay Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz da AGF heyetini öğle yemeğinde ağırladı. Cemiyet başkanları gösterdiği misafirperverlikten dolayı Başkanlar Savaş ve Eryılmaz’a teşekkür ederken, konaklamada ev sahipliği yapan The Shahut Hotel Yönetimine de ayrıca teşekkür etti.

(Haber Merkezi)