GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-04-2021 16:32   Güncelleme : 01-04-2021 16:32

AGC’den kınama!

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC)sosyal medya üzerinden üyelerine karşı yapılan tehdit ve mesnetsiz iftiraları kınadı. AGC Genel Sekreteri Haşmet Öyken, gazetecilerin hiçbir zaman sahipsiz olmadığını belirterek, "Bu tehdit ve iftiralara karşı her zaman olduğu gibi bu gün de AGC olarak arkadaşlarımızın yanındayız" dedi.

AGC’den kınama!

AGC, sosyal medya üzerinden üyelerine karşı yapılan tehdit ve mesnetsiz iftiraları kınadı. AGC Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan AGC Genel Sekreteri Haşmet Öyken, basın ve ifade özgürlüğünü anlamakta zorlanan ve kendilerine yönelik eleştirilere tahammülü olmayanların gazetecileri seviyesiz iftiraları ile zan altında bırakmaya çalıştıklarını, bazılarının ise şehir kabadayılığına soyunduğunu söyledi. Öyken, gazetecilerin hiçbir zaman sahipsiz olmadığını belirterek, "Bu tehdit ve iftiralara karşı her zaman olduğu gibi bu gün de AGC olarak arkadaşlarımızın yanındayız" dedi.

AGC Genel Sekreteri Haşmet Öyken açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Bir taraftan ülkemizde halkın doğru ve yansız bilgilenmesi için görev yapan gazetecilere yönelik şiddet artarak sürmekte öte yandan gazetecilik mesleğini itibarsızlaştırmak için olağanüstü çaba gösterenler çoğalmaktadır. Ne yazık ki, son bir kaç gün içerisinde gazeteci arkadaşlarımıza sosyal medya üzerinden yapılan haksız saldırılar artmıştır. Gazeteci Teslime Tosun arkadaşımız bir eski hükümlü tarafından tehdit edilirken, AGC Başkan yardımcısı ve TSYD Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek ile Gazetecilerin haklarını savunduğu için Başkanımız Mevlut Yeni Antalyaspor eski başkanı tarafından seviyesiz iftiralara maruz kalmıştır. Hiç kimse şehrimizin en önemli markası ve güzide kulübümüz Antalyaspor üzerinden çirkin polemikler yaratma hakkına sahip değildir. Haksızlığa uğradıklarını düşünenlerin adresi sosyal medya üzerinden salvo yapmak, seviyesiz polemikler yaratıp iftiralar atmak değil, yüce Türk adaletidir. İnsan hakları eylem planının açıklandığı şu günlerde gazetecilere saldırı bir insanlık suçudur. İster fiili olsun, ister sosyal medya üzerinden yapılan tehditlere karşı savcılık ve emniyet güçlerinin üzerlerine düşen görevleri yapacaklarından kuşkumuz yoktur."