GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-10-2021 13:45   Güncelleme : 10-10-2021 13:52

AGC’de görev değişimi

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) 18. Genel Kurulu, Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde yapıldı. Mevcut başkan Mevlüt Yeni’nin aday olmadığı genel kurulda 150 oy alan İdris Taş, AGC’nin yeni başkanı oldu. Genel Kurulda birlik ve beraberliğin, AGC’nin kazandığına dikkat çeken Taş, büyük bir yükü omuzladıklarını dile getirerek, “Bunun bilincindeyiz, gece gündüz çalışıp, proje üretim, katılımcı demokrat bir şekilde AGC’yi bayrağı aldığımız yerden en üst seviyeye taşımak asli görevimiz olacaktır” dedi.

AGC’de görev değişimi

Şüheda PARTAL

AGC'nin 18. Olağan Genel Kurulu, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurul divan başkanı ve üyelerinin seçimiyle devam etti. Divan seçiminin ardından AGC’nin son 15 yıldır başkanlığını yürüten Mevlüt Yeni, yaptığı konuşmada üyelerden helallik istedi. Yeni, "15 yılda çıtayı çok yükseğe çıkarttık. Bugüne kadar üyelerimize ve cemiyetimize tüm katkıları sunmaya çalıştık. Yurt dışında tanıtımlar yaparak adını duyurduğumuz Antalya ve cemiyetimizde binden fazla yabancı misafiri konuk ettik. 100'den fazla meslektaşımızı Almanya'ya götürdük. Antalya'nın kalbinde Kaleiçi'nde çok güzel bir merkezimiz oldu. Türkiye'nin en büyük cemiyetleri arasında yer aldık. Burs imkanıyla yüzlerce öğrencimize destek olmaya çalıştık. TOKİ ile Aksu'da EXPO'nun hemen yanında bir arazi için anlaştık. İnşallah her meslektaşımız ev sahibi olacak. Yeni yönetimde bunu takip ederse kısa zamanlarda evlerine kavuşacaklar. Ben bu konuda her türlü desteği vermeye hazırım. Üyelerimize bugüne kadar verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin" dedi.

Yeni’nin konuşmasının ardından seçimlere geçildi. Mevcut başkan Mevlüt Yeni’nin aday olmadığı genel kurulda 250 üye oy kullandı. İdris Taş ile Haşmet Öyken arasında geçen başkanlık yarışını 150 oy alan Taş'ın listesi kazandı. Seçimde Öyken’in listesi 95 oy alırken sandıktan 5 geçersiz oy çıktı. Sonuçların açıklanmasının ardından Taş ve Öyken birbirlerine sarılıp, birliktelik mesajı verdi.

Taş, seçimlerin ardından yaptığı konuşmasında, genel kurulda birlik ve beraberliğin, AGC’nin kazandığına dikkat çekti. Büyük bir yükü omuzladıklarını dile getiren Taş, “Bunun bilincindeyiz, gece gündüz çalışıp, proje üretim, katılımcı demokrat bir şekilde AGC’yi bayrağı aldığımız yerden en üst seviyeye taşımak asli görevimiz olacaktır. Omuz veren, destek olan tüm meslektaşlarımız teşekkür ediyorum” dedi.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün’ün yer aldığı Taş'ın yönetim kurulu listesinde; Rasim Gündüz, Şifa Çiçek, Işık Tuncel, Ersin Aydın, Ahmet Öcal, Yalçın Teke, Mehmet Kılıçaslan, Süleyman Elçin, Hayrettin Deniz yer aldı.